Rôzne Správy

VIZUALIZÁCIE: V Bratislave pribudne nový PARK s veľkosťou polovice futbalového ihriska

V parku nájde svoje miesto aj detské ihrisko a zóna na relax pre nových aj pôvodných obyvateľov štvrte.

Ilustračný obrázok k článku VIZUALIZÁCIE: V Bratislave pribudne nový PARK s veľkosťou polovice futbalového ihriska
2
Galéria

Spolu s dokončovaním administratívnej budovy a odhaľovaním fasády novej najvyššej rezidenčnej veže na Slovensku vznikne v projekte Klingerka aj nový mestský park.

Park s ihriskami

Nový park sa bude rozprestierať v Ružinove, od parkoviska pri obytnej veži KLINGERKA až k zástavbe rodinných domov. Developer projektu J&T Real Estate (JTRE) predpokladá, že priestor sa stane miestom na stretnutia pôvodných aj nových obyvateľov lokality.

Rozloha športovo-relaxačnej časti územia je až 5 300 štvorcových metrov. Viac ako polovicu tejto plochy bude pokrývať zeleň a zvyšok doplní detské ihrisko, plocha s workoutovými strojmi, menšie ihrisko na loptové hry a chýbať nebude ani stojisko pre bicykle pri námestí pred administratívnou budovou. Park navrhol skúsený tím architektonického štúdia GFI.

Detské ihrisko na ploche 380 štvorcových metrov, situované uprostred parku, bude pozostávať z dvoch častí. Jedna bude vybavená prvkami napodobňujúcimi pavúčie siete a v druhej časti budú dominovať hojdačky, prevažovačky, pieskovisko aj zábavný hrad so šmykľavkou, lezeckými stenami a lanovým mostom.

Na zelenej ploche okolo ihriska budú hustejšie osadené pohodlné lavičky pre rodičov či starých rodičov. Ihrisko pre loptové hry a workoutové ihrisko osadili architekti na roh Súkenníckej a Valchárskej ulice.

Klingerka

Klingerka je navrhnutá ako koncept dvoch šošovkovitých budov – bytovej veže a administratívneho objektu – prepojených polozapusteným parkovacím domom so zelenou strechou. Kancelárska budova s 11 podlažiami vytvára plynulý prechod k existujúcej zástavbe rodinných domov pôvodnej Klingerovej kolónie.

Jednotlivé objekty vytvoria klesajúcu líniovú zástavbu pozdĺž Košickej ulice s výškovou dominantou v nároží od Prístavnej. Verejné zelené vnútrobloky s pavilónmi sa napoja na Klingerovu kolóniu. Podľa developera projektu JTRE sú objekty odsadené od Košickej ulice tak, aby vytvorili priestor pre uličný rad stromov potrebných pre tienenie. Súčasťou projektu je aj voľný koridor pre budúcu trasu električky na pozemkoch projektu.

Viac o projektoch v Bratislave

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM