Kam v Bratislave zadarmo: Život v meste rozprúdi zábava, chutné jedlo a dobrá hudba

Pracovný týždeň ponúka poučné rozhovory s odborníkmi, ale aj zábavu a kopu fantastických chutí a vôní na Street Food Parku.

Jedlo liekom

Cyklus prednášok Ide o Tvoje zdravie pokračuje aj tento rok. Rozprávať sa bude o civilizačných ochoreniach, ktorých vznik súvisí najmä s dnešným životným štýlom. Prednáška sa zameria na prevenciu a ako správne zvoleným jedlom chorobám predchádzať.

pondelok / Komunitné centrum, Ovručská 5 / 18:00 hod. / vstup zdarma

Hudba v Nu Spirit Bare

Gitarista a skladateľ Jerguš Oravec zo zoskupenia The Youniverse príde so svojím výberom soulu, funku, bluesu a rocknrollu. Vinyl only.

utorok / Nu Spirit Bar, Medená 16 / od 20:00 hod.

Street Food Park

Februárový Street Food Park bude špeciálny. Jeho zimná edícia sa bude odohrávať vo vnútri Starej tržnice. Opäť ponúkne chute a dobroty od výmyslu sveta.

utorok – piatok / Stará tržnica / od 12:00 do 22:00 hod. / vstup voľný

Deti vo forme

Streda v Slovenskom múzeu dizajnu je venovaná téme Komunikácia v priestore. Program je určený pre deti vo veku 6 – 12 rokov a ich rodičov. Deti sa bližšie oboznámia s pojmami komunikačný dizajn, grafický dizajnér, písmo a spolu vytvoríme maketu nápisu „100 rokov dizajnu“. Maximálny počet detí na jednom programe je 10. Registrácia vopred na adrese programy@scd.sk.

streda / SMD, Kollárovo nám. 10 / 17:00 hod.

Rozhovory o krvi

Únava, malátnosť, bolesti hlavy, búšenie srdca… Mnoho príznakov a ťažkostí spája jedno – pojem chudokrvnosť. Práve anémii, chudokrvnosti, nedostatku železa v organizme, sa bude venovať ďalšia zo série prednášok, ktoré už štvrtý rok organizuje doktor Juraj Štekláč. Tentoraz pozval prednášať hematologičku Moniku Drakulovú.

štvrtok / Dom kultúry Dúbravka / 14:00 hod. / vstup je voľný

Karneval v Rači

Rača pozýva deti na rozprávkový karneval s účasťou muzikálovej herečky Zuzany Hrvoľovej.

piatok / Kultúrne stredisko Impulz/ 17:00 hod. / vstup je voľný

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku a Instagrame.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk