Kultúra

KAM v Bratislave ZADARMO: Zažite chute a vône na Dňoch zelá či hodoch v Karlovej Vsi

V hlavnom meste sa nudiť nebudete ani tento víkend. Počasie má byť príjemné, tak hor sa za skvelými gastro zážitkami, dobrou hudbou či výnimočnými predstaveniami. A bude aj ohňostroj!

Ilustračný obrázok k článku KAM v Bratislave ZADARMO: Zažite chute a vône na Dňoch zelá či hodoch v Karlovej Vsi
10
Galéria
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Karlovské hody

Karloveské hody sa vracajú tento rok v plnej sile s tradičnými aktivitami na Námestí sv. Františka aj obľúbeným kultúrno-zábavným programom v Líščom údolí. Nebude chýbať množstvo stánkov, kolotoče a skvelý program. Zabaví vás napríklad skupina KALI, Vidiek, Sima Magušinová či skupina Družina.

Premávať bude hodový vláčik, každú hodinu z konečnej zastávky Kuklovská do Líščieho údolia v sobotu v čase 13.00 – 18. 00 h a v nedeľu 13.00 – 17.00 h.

Natrafíte aj na stan Mestskej časti Karlova Ves – Otvorený úrad. Prezentácia a jazda na údržbovej a zimnej motorizovanej technike bude určená výnimočne pre deti a ich rodičov. Súčasťou hodov je tiež Komunitná ulička – projekt zameraný na zviditeľnenie a podporu miestnych komunít.

piatok – nedeľa / Karlova Ves / vstup voľný / podrobný program TU

Rozlúčka s letom

S teplými dňami sa môžete rozlúčiť na mestských hradbách, nádvorí Primaciálneho paláca aj v Sade J. Kráľa, kde zahrá o 19.00 DJ YANKO KRÁL a za ním, o 20.00 h ikona slovenského reggae Medial Banana. O hodinu neskôr to roztočí MALALATA – kapela, ktorá pôsobí na scéne už 15 rokov a je synonymom pre jedinečnú fúziu balkan beats, gypsy music, reggae a world music. Dvojica slovenských DJov spája tieto rytmy do osobitých setov, ktoré dopĺňa o nespútanú a nákazlivo energickú performance.

piatok / kultúrna scéna, Sad Janka Kráľa / vstup voľný / viac TU

Dni zelá

Dni zelá v Stupave dlhodobo patria medzi najväčšie festivaly na Záhorí, každoročne prilákajú tisíce návštevníkov. Hlavnou myšlienkou festivalu je zachovávanie tradícií Záhoria, prezentácia tradičného pestovania a spracovania kapusty a tiež miestnych súborov a skvelých kulinárskych špecialít.

Každoročnou súčasťou bohatého programu je trojdňový Remeselnícky jarmok a výstava ovocia a zeleniny s názvom Úroda.

Obľúbené sprievodné podujatie pre návštevníkov je aj varenie kapustnice „My varíme ze zelá“. Kultúrny program je zameraný na všetky vekové skupiny, ponúka množstvo súťaží, atrakcií, gastronomických variácií regionálnych jedál a živých koncertov. Bohatý trojdňový program končí v nedeľu slávnostným ohňostrojom.

piatok – nedeľa / Stupava / podrobný program TU

Bitka o Bratislavu

V sobotu sa Sadom Janka Kráľa bude niesť rev statných bojovníkov, dunenie diel aj praskot muškiet. Skupina historického šermu (SHŠ) Banderium a SHŠ Manu Forti pripravili rekonštrukciu vojenského stretu, ktorý významne ovplyvnil dianie v regióne a v celom Uhorsku.

sobota / Sad Janka Kráľa / 10.00 hod. / podujatie je voľne prístupné / podrobný program TU

Hodovanie

najbližšiu sobotu 1.10. zažijete v sade v Dunajskej Lužnej aj parádnu akciu – Hodovanie u Dobrého ježka. Súčasťou akcie bude prehliadka sadov, bohatý sprievodný program pre deti aj dospelých, vystúpenie kapiel a tiež deň otvorených dverí včelárstva Adonis. Drobcov čaká aj vozenie na traktore, plošinách a štvorkolke.

Do sadu v Alžbetinom dvore premáva v deň hodovania kyvadlová doprava z Dunajskej Lužnej od 11.00 hod.

sobota / Dunajská Lužná / podrobný program TU.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM