Rôzne Správy

Bratislavčania sa dočkajú aspoň zmeny okolia HLAVNEJ stanice. TOTO bude modernejšie

Mesto spúšťa v piatok (30.9.) práce na revitalizácii okolia hlavnej stanice.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavčania sa dočkajú aspoň zmeny okolia HLAVNEJ stanice. TOTO bude modernejšie
Zdroj: facebook.com/Matúš Vallo má rád Bratislavu

V piatok (30. 9.) sa začnú práce na vylepšení okolia bratislavskej hlavnej stanice. Zmeny majú zlepšiť prostredie, kým sa nezačne s celkovou rekonštrukciou, ktorej podoba má vzísť z architektonickej súťaže. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavy Dagmar Schmucková.

Dlažba aj lavičky

Modernizácia sa dotkne plochy pred vstupom do stanice s rozlohou 2600 štvorcových metrov.

Poškodený povrch sa odstráni a nanovo vydláždi, pribudnú chýbajúce lavičky aj odpadkové koše. Rozšíri sa výstupný ostrovček MHD, pribudnú aj nové debarierizačné opatrenia, ktoré sa konzultovali aj so zástupcami nevidiacich a slabozrakých, prostredníctvom čoho vznikne bezpečná navigácia k vstupu do stanice,“ priblížila Schmucková.

Do dvoch mesiacov

Všetky úpravy sú naplánované v najbližších dvoch mesiacoch, minimalizáciu obmedzení má zabezpečiť rozdelenie prác do etáp.

Počas prvej bude uzavretý hlavný vchod/východ stanice, obmedzené bude tiež sedenie na lavičkách pred stanicou, pretože práve v týchto miestach bude prebiehať výmena dlažby a mobiliára. Rovnako bude znemožnený vstup áut do priestoru, ktorý doteraz slúžil na krátkodobé zastavenie a na nástup/výstup,“ spresnila hovorkyňa.

Pripomenula, že hlavné mesto a Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) aktuálne spolupracujú s ostatnými rozhodujúcimi inštitúciami na vyhlásení architektonickej súťaže.

Ministerstvo dopravy a výstavby SR, Železnice Slovenskej republiky a hlavné mesto podpísali vo februári memorandum o spolupráci pri realizácii projektu rozvoja hlavnej stanice a jej priľahlého územia.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM