Kultúra

Kam v Bratislave zadarmo: V striebornú nedeľu zažije Stará tržnica kúzelný deň

Vianočný Dobrý trh, Street Food aj vianočné trhy. Víkend bude nabitý sviatočnou náladou. Na čo sa tešíte najviac?

Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave zadarmo: V striebornú nedeľu zažije Stará tržnica kúzelný deň
8
Galéria

Prievozské vianočné trhy 2018

Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vás pozývajú na podujatie Prievozské vianočné trhy. Každoročná komunitná akcia je spojená s ukážkami a predajom ručných prác a vlastnoručných výrobkov či koláčikov v pohodovej predvianočnej atmosfére. Zastavte sa na chvíľku a prijmite pozvanie na čaj, potešte sa pri vystúpeniach našich prievozských tanečníkov a speváčikov a možno si domov prinesiete i drobný darček. Pre šikovné detičky budú samozrejme pripravené posledné tohoročné tvorivé dielničky

piatok / 17:00 hod. / v Spoločenskom dome Prievoz, Kaštieľska 30

Vianočné trhy v Dúbravke

Na tohtoročných vianočných trhoch v Dúbravke nájdu návštevníci približne 20 stánkov ponúkajúcich tradičné remeselné výrobky, darčeky, ozdoby aj jedlo. Trhy, ktoré budú mať sídlo pred dúbravským domom kultúry, organizuje mestská časť už štvrtý rok.

Oficiálne otvorenie je v piatok o 16:00 hod. Stánky budú fungovať od piatku do nedele, program je pripravený na piatok a sobotu. „Akýmsi kultúrnym vrcholom v Dúbravke v predvianočnom čase je exkluzívny koncert Richarda Müllera spolu s 11 skvelými muzikantmi. V dome kultúry zaznejú 16. decembra najväčšie hity a najnovšie skladby v komornom prostredí,“ informovala hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinátová.

Sprievodnými podujatiami bude Mini ZOO a sokoliareň Devín či výstava Petra Polášeka Prvá cesta s anjelmi v galérii v dome kultúry.

piatok – nedeľa / Dom kultúry Dúbravka

Vianočný Street Food

Vianočný Street Food na Tyršovom nábreží je gastronomické podujatie, kde si okrem výborných street food jedál môžete vychutnať aj vianočnú burzu. Tešiť sa môžete na vianočné koledy, výber tých najchutnejších pojazdných reštaurácii a street food jedál, vianočný punč aj hudobný program.

Parkovanie na Tyršovom nábreží je zdarma, MHD doprava číslo 50, 93,94 zástavka Aupark, alebo električka priamy spoj na Tyršovo Nábrežie.

piatok – nedeľa / 10:00 – 22:00 hod. (vianočný trh bude otvorený od 10:00 do 15:00 hod.) / Tyršovo nábrežie

Vianočný Dobrý trh

Pred Vianocami v striebornú nedeľu zažije Stará tržnica a Námestie SNP kúzelný deň plný svetiel a vianočnej atmosféry. Konať sa tu bude špeciálne vydanie Dobrého trhu, ktoré okrem kvalitných produktov, krásnych darčekov a skvelého jedla prinesie mnoho neopakovateľných zážitkov a najmä dobrosrdečnosti.

nedeľa / 10:00 hod. / Stará tržnica

Zdroj: Dnes24.sk
Kam v Bratislave zadarmo
8
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie