Kultúra

Kam v Bratislave zadarmo: Víkend bude patriť vínu, autám a krásnym ženám!

Posledný októbrový víkend sa bude niesť v znamení tradičných jesenných aktivít. Neseďte doma a vyrazte za zážitkami do mesta!

Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave zadarmo: Víkend bude patriť vínu, autám a krásnym ženám!
12
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Októbrová Critical Mass – hudobno klubová

Trasa po hudobných miestach Bratislavy, súčasných aj nedávnych, a tomu prispôsobený playlist. Žiadne osvedčené hity z rádia, ale aktuálna ponuka bratislavskej scény. Trasa bude inšpirovaná miestami kultúry.

piatok / 18:00 – 21:00 hod. / zarz na Námestí SNP, oproti Ministerstvu kultúry

Deň otvorených dverí v Slovenskom technickom múzeu

Slovenské technické múzeum – Múzeum dopravy v Bratislave ako múzejná inštitúcia dokumentuje históriu dopravy už dvadsať rokov. Pri tejto príležitosti pripravuje múzeum deň otvorených dverí a sprievodný program k výročiu.

Počas dňa otvorených dverí budú v sobotu od 10:00 do 15:00 hod. v klubovni prebiehať Tvorivé dielne z hliny. O 15:30 hod. je pre najmenších návštevníkov pripravené Divadlo ZKufraVon s predstavením Pinokio. Pre milovníkov modelov pripravilo zoskupenie KF Model ukážky zo svojej tvorby. O občerstvenie počas podujatia sa postará kávová trojkolka – on the road. Odborný kurátorský výklad k výstave Bakelit bude prebiehať v časových intervaloch o 11:00, 14:00 a o 16:00 hod. Sviatočné popoludnie návštevníkom a hosťom podujatia spríjemní hudobná zložka v podaní „Radovan Tariška Duo“.

Pri príležitosti 20. výročia bude emitovaná aj nulová eurobankovka, zberateľskej hodnoty pre všetkých nadšencov dopravy s motívmi Škoda 743 Garde kupé, Parný rušeň 434.128, NKP Remorkér Šturec, exponát Schönbachovo návestidlo z druhej polovice 19. storočia.

sobota / 10:00 hod. / Múzeum dopravy

Fashion Bazar v Starom Meste

Milé dámy, ak túžite po originálnych a značkových módnych kúskoch, toto je akcia, ktorú musíte navštíviť! Fashion Bazar je podujatie, na ktorom 10 fashionistiek ponúkne na predaj top kúsky zo svojich šatníkov. Nádherné veci, výborný stav, známe značky a super ceny! Tešiť sa môžete na oblečenie, kabelky, topánky, doplnky.

sobota / 10:00 – 14:00 hod. / v novootvorenom Danmar Bar na Dobrovičovej 8 pri Šafárikovom námestí

Vína Devína

Vinárska sezóna vrcholí a v rámci nej vás v sobotu pozývajú organizátori na Devínsky festival vína, ktorý sa uskutoční v areáli Devínskeho trhoviska a vínneho trhu vedľa hotela Hradná brána. Príďte ochutnať lahodné vínko. Program spestria o 17:00 hod svojím vystúpením Pavol Hammel a Juraj Burian.

sobota / 10:00 – 20:00 hod. / Trhovisko Devín

Dúbravský ostrostrelec

Dúbravka pripravuje na záver októbra nové športové podujatie s názvom Dúbravský ostrostrelec. Súťažiť sa bude v streľbe zo vzduchovky na terč zo vzdialenosti 10 metrov v polohe ležmo. Každý účastník dostane päť rán a podľa súčtu za sebou nastrieľaných bodov v terči sa určuje poradie. O titul Dúbravského ostrostrelca môže súťažiť každý starší než 10 rokov. Súťažiť sa má v jednej kategórii bez rozdielu veku a pohlavia.

sobota / 15:00 hod. / multifunkčné ihrisko za Zimným štadiónom na Harmincovej

Burza starožitností na Miletičke

Neváhajte a príďte sa pokochať zaujímavými kúskami, zaspomínať na časy minulé a ak vás niečo osloví, možno si niečo zaujímavé aj kúpite. Organizátori burzy pozývajú všetkých, ktorí si chcú skrášliť byt, dom alebo záhradu nejakým starožitným kúskom, prípadne obohatiť zbierky všetkých možných žánrov, napríklad mincami, medailami, známkami, pohľadnicami, odznakmi, knihami, obrazmi, grafikami, porcelánom, sklom, soškami či šperkami.

nedeľa / 10:00 – 17:00 hod. / Parkovisko pri Miletičke od Záhradníckej ulice

Trh kože

Tretí ročník jediného podujatia svojho druhu pre verejnosť na Slovensku, ktoré ponúka komplexné, odborné poradenstvo a vzdelávanie verejnosti z oblasti dermatovenerológie.

Počas jedného dňa (osem hodín) môžu návštevníci konzultovať svoje kožné a zdravotné problémy priamo s lekármi vo „Verejných a diskrétnych poradniach“, vypočuť si odborné diskusie s poprednými dermatovenerológmi na vybrané témy formou talk show s redaktormi a moderátormi Slovenského rozhlasu a navštíviť stánky vystavovateľov.

Trh kože je organizovaný pod záštitou Slovenskej dermatovenero­logickej spoločnosti.

nedeľa / 10:00 – 18:00 hod. / Eurovea

Novomestská veselá šarkaniáda

Nové Mesto pozýva všetky deti a rodičov na Novomestskú veselú šarkaniádu. Tešiť sa môžete na súťaž o najkrajších vlastnoručne vyrobených šarkanov, púšťanie šarkanov, zábavné tvorivé dielne, maľovanie na tvár, zábavný program pre deti aj hudobnú rozprávku Ľadové kráľovstvo.

nedeľa / 14:00 – 17:30 hod. / Kuchajda

Autosalón v Avione

Nenechajte si ujsť 16. ročník Autosalónu v Avione. Pod jednou strechou sa predstaví dvadsať automobiliek s viac ako päťdesiatimi modelmi áut. Tento ročník okrem iného prináša inovácie v asistenčných bezpečnostných prvkoch, výučbu prezúvania gúm či prezentáciu Tesla o elektromobilite.

Podrobný program nájdete TU.

do nedele / Avion

Kam v Bratislave zadarmo
12
Galéria
Zdroj: TASR

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Najčítanejšie