Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave ZADARMO: Pestré Račianske vinobranie, skvelý Petržalkafest aj Deň hasičov
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Kam v Bratislave ZADARMO: Pestré Račianske vinobranie, skvelý Petržalkafest aj Deň hasičov

Ak odchádzate cez víkend preč z Bratislavy, robíte chybu! V meste totiž odštartuje kopa parádnych akcií.

KAW Kultúra
KAW Kultúra

Kam v Bratislave ZADARMO: Pestré Račianske vinobranie, skvelý Petržalkafest aj Deň hasičov

Ak odchádzate cez víkend preč z Bratislavy, robíte chybu! V meste totiž odštartuje kopa parádnych akcií.

Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave ZADARMO: Pestré Račianske vinobranie, skvelý Petržalkafest aj Deň hasičov
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Petržalkafest

Na Tyršovo nábrežie prichádza nultý ročník podujatia s názvom PETRŽALKAFEST 2022 a skvelým programom. V piatok od 15.30 h sa môžete tešiť na legendy ako Jana Kirschner, Iné Kafe i Moja reč v pôvodnej zostave, no predstavia sa nám i nováčikovia Matúš Kolárovský alias Yael či The Curly Simon. Záver večera bude patriť indie-rockovej kapele Billy Barman. Moderuje Marcel Osťo Osztas. Chýbať nebude ani chutné občerstvenie v stánkoch petržalskej samosprávy.

PROGRAM

15:30 – 16:15 Matúš Kolárovský alias Yael

16:30 – 17:15 The Curly Simon

17:30 – 18:15 Moja Reč

18:30 – 19:30 INEKAFE

19:45 – 20:45 Jana Kirschner

21:00 – 22:00 Billy Barman

piatok / Tyršovo nábrežie / od 15:30 h / vstup voľný

Račianske vinobranie

Najzaujímavejšími časťami programu vinobrania budú sobotný alegorický sprievod od budovy Miestneho úradu po amfiteáter v Knižkovej doline, ktorý sa pohne o 13:30, otvorenie vinobrania a požehnanie úrody o 14:00, vyhodnotenie súťaže o najväčší a najkrajší a najväčší strapec muštových a stolových odrôd hrozna a súťaže o najlepší burčiak o 14:30 alebo aj ukážka lisovania hrozna v réžii Račianskeho vinohradníckeho spolku od 14:45 hod. Po nich už dostanú priestor folklór, etno, pop, rock aj disko.

Do Rače zavítajú napríklad Polemic a Medial Banana, Old School Brothers, Folklórny súbor Ekonóm, skupina Gladiator, vystúpia tiež Peter Bič Projekt, Heľenine oči, Cimbal Brothers, Bystrík Banda a aj Folklórny súbor Technik. Roztancujú vás tiež DJ Woodee či Janko Kulich & Kolegium.

piatok – nedeľa / Rača / vstup voľný / viac informácií TU:

Deň otvorených dverí DPB

Dopravný podnik opäť otvorí verejnosti svoje brány. Deň otvorených dverí sa uskutoční na odstavnej ploche trolejbusov a v prvýkrát sprístupnenom historickom parčíku pri Vile Jurajov dvor.

Pre návštevníkov je pripravený program v podobe prehliadky súčasných, ale aj historických vozidiel DPB. Budete mať možnosť nahliadnuť do dielne električiek a zažijete aj komentované prehliadky Cabrio busom.

Súčasťou dňa otvorených dverí je aj program pre najmenších účastníkov, ako napríklad tvorivé dielne, nafukovacie hrady, bublinová šou, súťaže, fotokútik a chill-out zóna. Vystúpia aj rôzne hudobné skupiny a speváci. Areál vozovne bude pre verejnosť otvorený z Vajnorskej, Bojnickej ulice a z ulice Pri dvore. K týmto vstupným bránam zabezpečí DPB posilnenú verejnú dopravu, a to prostredníctvom liniek X63 a X4.

sobota / od 10.00 h do 17.00 h / areál vozovne Jurajov Dvor / vstup voľný

Festival inovácií

Nábrežie Dunaja bude patriť inováciám, a tým najmodernejším riešeniam pre život. Tešiť sa môžete na množstvo kvalitných diskusií, a tiež na zaujímavé exponáty priamo zo slovenského pavilónu v EXPO 2020 DUBAJ. Na vlastné oči si budete môcť pozrieť prvé slovenské vodíkové auto, ktorého hodnota sa šplhá až do výšky 400-tisíc eur.

Na svoje si prídu aj milovníci technológií v hudbe. Pripravené sú aj sprievodné aktivity, ako je kultúrny program, animácie, robotická ZOO, stavanie LEGA či relax zóna. O zábavu sa postará skupina LE PAYACO.

piatok – sobota / nábrežie pri Eurovea / vstup voľný / viac TU

Deň hasičov

Na pestrom Dni hasičov návštevníkov čaká okrem hlavného programu aj bohatý sprievodný program. Na podujatí uvidíte statické ukážky hasičskej techniky (viac ako 50 kusov) a dynamické ukážky činnosti príslušníkov HaZZ. Pre deti je pripravený hasičský vláčik, maľovanie na tvár a súťaže vo výtvarnom prejave o darčekové predmety.

sobota / od 10.00 do 17.00 h / Incheba Expo Aréna / vstup voľný / viac informácií TU

Spomienka na Deža

V Dúbravke sa uskutoční piaty ročník spomienkového podujatia na Deža Ursinyho Spomienka na Deža. Na akcii okrem iných vystúpia česká kapela Buty, kapela Klady kľudu či Definitívum. Piesne z muzikálu Neberte nám princeznú zaznejú v podaní skupiny Toddler Punk a speváckeho zboru Superar. „Dežove piesne zaspieva jeho syn Jakub, ktorý sa stará a rozvíja otcov odkaz,“ píše sa na webe dúbravského domu kultúry.

Dežo Ursiny žil na Fedákovej ulici od roku 1976 až do konca svojho života v roku 1995. Od roku 2018 stojí v blízkosti jeho bydliska pamätník Listovanie, v tom istom roku sa premiérovo uskutočnila aj Spomienka na Deža.

sobota / 14.00 – 22.00 h. / park na Fedákovej ulici v Dúbravke / vstup na podujatie je voľný

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín