Kultúra

Kam v Bratislave zadarmo: Oslávte jar dobrým jedlom a pripravte sa už teraz na Veľkú noc

Víkend v Bratislave ponúka pestré zážitky. Ochutnajte domáce výrobky, upleťte si korbáč a nakúpte užitočné vecičky na Burzoblšáku.

Zdroj: YouTube.com

Privítajte jar dobrým jedlom

Na prvom tohtoročnom trhu v Schaubmarovom mlyne dobre nakúpite – nájdete tu farmárske potraviny a produkty od regionálnych predajcov. Organizátori akcie vás prevedú celým mlynom aj výstavou o keramike. Pre deti je prichystaný špeciálny program. Zážitkový (nielen) potravinový trh sa organizuje v spolupráci s miestnym združením medzinárodného hnutia Slow Food Pressburg.

sobota / Schaubmarov mlyn / Cajlanská 255, Pezinok / 10:00 až 14:00 hod.

Spomienka na Cyrila a Metoda

V Devíne si v sobotu pripomenú 1134. výročie úmrtia sv. Metoda. Pri tejto príležitosti sa v miestnom Kostole svätého Kríža uskutoční spomienka, ktorá sa začne slávnostnou svätou omšou ku cti sv. Cyrila a sv. Metoda. Život sv. Metoda priblíži Jozef Šimonovič. Nasledovať bude uctenie relikvií svätých. Spomienková slávnosť vyvrcholí kladením vencov k pomníku sv. Cyrila a sv. Metoda.

sobota / Devín / 14:00 hod. / vstup voľný

Pestré zážitky v Abelande

V Abelande si v sobotu môžu deti zastrieľať lukmi na miestnej strelnici. Keďže sa blíži Veľká noc, znova sa budú pliesť korbáče z prekrásnych žltých prútov košíkarskej vŕby. Môžete nakŕmiť aj zvieratká. Stačí priniesť nakrájanú mrkvu a jabĺčka. Deti budú určite obdivovať mesačné teliatko Nugetku a malé kozičky.

sobota / Abeland, Lozorno / 10:00 do 17:00 hod. / vstup voľný

Veľkonočný trh v Rusovciach

Na susedskom trhu v Rusovciach dobre nakúpite. Nájdete tu farmárske potraviny a produkty od regionálnych predajcov. Pre deti budú pripravené tvorivé dielničky. Na návštevu prídu aj zvieratká, ktoré si budú môcť deti obzrieť aj pohladkať… Šikovný majster návštevníkov trhu navyše naučí pliesť korbáče.

sobota / Mufuza pub, Rusovce / 10:00 hod. / vstup voľný

Aprílový Burzoblšák

Na Burzoblšáku nájdete tradične nielen oblečenie, ale aj handmade výrobky, platne, knihy, obrazy, starožitnosti a všetky znovuobjavené poklady z povaly. V zóne s občerstvením vás budú čakať domáce koláče, chutné pomazánky, výborné limonády, sirupy, džemy a tá najlepšia káva. Posedieť si budete môcť v oddychovej zóne a tradične vaše deti zabaví detská agentúra Artlandia na tvorivých dielňach a maľovaní na tvár. Pre všetkých návštevníkov bude prichystaná fotostena Burzoblšák a pre dámy „beuaty kútik“ s poradenstvom zdarma.

sobota / Drieňova 16, Ružinov / 8:00 až 14:00 hod. / vstup voľný

Dedinka Abeland
16
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie