Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave ZADARMO: Mesto ožije kráľovským sprievodom aj turnajmi rytierov
18
Galéria
Zdroj: TASR

Kam v Bratislave ZADARMO: Mesto ožije kráľovským sprievodom aj turnajmi rytierov

V hlavnom meste bude cez víkend skvelá, priam až kráľovská zábava. Okrem Korunovačných dní vás čakajú aj koncerty a kopa dobrého jedla.

Kultúra
Kultúra

Kam v Bratislave ZADARMO: Mesto ožije kráľovským sprievodom aj turnajmi rytierov

V hlavnom meste bude cez víkend skvelá, priam až kráľovská zábava. Okrem Korunovačných dní vás čakajú aj koncerty a kopa dobrého jedla.

Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave ZADARMO: Mesto ožije kráľovským sprievodom aj turnajmi rytierov
18
Galéria
Zdroj: TASR

Street food festival

Street food festival Devínska Nová Ves prináša širokú ponuku jedál rôznych druhov a kultúr, doplnenú remeselným pivom, lokálnymi vínami, limonádami a kávou. Podujatie každý podvečer sprevádza hudobná produkcia DJov rôznych hudobných žánrov.

do nedele / Istrijská a Novoveská ulica / každý deň od 11.00 hod. do 22.00 hod.

Preteky šliapacích autíčok

Preteky šlapacích autíčok pre deti z materských škôl mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Víťaz pretekov získa pre svoju škôlku štýlové retro šlapacie autíčko od firmy Czech Pedal Car. 100 metrov Bratislavských je súčasťou podujatia 1000 míľ Československých legendárneho preteku veteránskych vozidiel.

piatok / 17.00 hod. / Hviezdoslavovo námestie

Letná vlna fantázie na Draždiaku

Prehliadka kreatívnych plavidiel na „mori“ Veľký Draždiak. Zostrojte si vlastné plavidlo na ľudský pohon a príďte ho ukázať. Fantázii sa medze nekladú!

PROGRAM:

10:00 stavba kreatívnych plavidiel

11:00 MODELÁRI exhibícia modelov lodí

12:00 DRAČIE LODE exhibícia veslíc

14:00 DRUMSTAS koncert, začiatok súťaže

16:00 vyhlásenie víťazov súťaže

17:00 VELVET CASE jazzový koncert

sobota / od 10.00 hod. /Veľký Draždiak / vstup voľný

Koncert v Sade J. Kráľa

3B – Bartošová, Bereza, Burian. Jedinečné stretnutie dvoch špičkových gitaristov našej hudobnej scény spolu s hudobníčkou Adrienou Bartošovou predstaví pesničky zo speváčkinho najnovšieho CD, ale aj výber zo svetových evergreenov v nálade bossa nova.

sobota / 11.00 hod. / Sad J. Kráľa / vstup voľný

Urban Market 2021 – letná edícia

Letná edícia bude súčasťou špeciálneho vydania Grape Festivalu, ktorý sa toto leto presúva pod Starý most na Tyršovom nábreží. Príďte objaviť čerstvú autorskú tvorbu, ktorá už niekoľko mesiacov zrela v ateliéroch a dielňach našich domácich tvorcov. Súčasťou Urban Market zóny bude aj stage s rozmanitým sprievodným programom, ktorý bude plný dizajnu a zaujímavých tém.

piatok od 16.00 hod. až nedeľa / cez víkend začiatok o 11.00 hod. / Tyršák pri Starom moste / vstup voľný

Korunovačné slávnosti

Slávnu kráľovskú minulosť Bratislavy pripomenú opäť Bratislavské korunovačné dni. Domácim či návštevníkom prinesú korunovačný sprievod, rytiersky turnaj, prehliadky či koncert v Dóme sv. Martina. Sprievodným podujatím je Festival Frankovky modrej. Podrobný program TU.

Počas troch dní sa Bratislava „vráti“ do čias korunovácií uhorských kráľov a sprievodom po meste si tentoraz symbolicky spomenie na štyroch kráľov, ktorí tu boli v minulosti korunovaní. Tento rok si pripomenieme korunováciu Ferdinanda II., ako aj kráľov Maxmiliána, Rudolfa a Matiáša. Korunovačné dni však priblížia aj ďalšie významné okamihy z histórie, rytierskym turnajom na Tyršovom nábreží pripomenú korunováciu Márie Terézie.

od piatka do nedele / korunovačný sprievod cez mesto z Bratislavského hradu na Hlavné námestie – sobota 15:00 – 16:00 hod. / rytiersky turnaj 17:30 – 19:00 hod. na Tyršovom nábreží – na túto akciu je potrebné sa prihlásiť TU

TRASA KORUNOVAČNÉHO sprievodu:

Zdroj: VisitBratislava

Hviezda noc na Dunaji

Organizuje ju Astronomický klub Bratislava v nedeľu na vyhliadkovej plošine veže UFO na Moste SNP. „Návštevníci sa môžu tešiť na pozorovanie romantického západu Slnka nad Dunajom, neskôr na jasnejšie planéty ako Venuša, Jupiter a Saturn, súhvezdia letnej oblohy a objekty hlbokého vesmíru,“ uviedla marketingová manažérka klubu Hana Kapolková.

K dispozícii budú astronomické teleskopy a traja odborníci, ktorí návštevníkom pomôžu zorientovať sa ako na oblohe, tak aj v teleskopoch. Nepôjde však o prednášku, ale formou rozhovorov budú odpovedať na aj rôzne otázky týkajúce sa vesmíru, súhvezdí, planét, hmlovín, hviezd či galaxií.

nedeľa / od 18.00 do 22.00 hod. / UFO, Most SNP

Viac o kultúre v Bratislave

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM