KAW Rôzne Správy

Tanec, šport aj hry: V Sade Janka Kráľa to ŽIJE ako v newyorskom Central Parku + VIDEO, FOTO

Počas prechádzky parkom ste si určite všimli, ako sa to tam hmýri ľuďmi, ktorí sa venujú rôznym činnostiam - od hier až po úžasné latinskoamerické kreácie.

Video: Katarína Winklerová / Zdroj: Dnes24.sk

Bratislava má byť na čo hrdá! Na pravom brehu Dunaja sa rozprestiera už od roku 1776 najstarší verejný park v strednej Európe a jeden z najstarších stredoeurópskych parkov vôbec. Sad Janka Kráľa s rozlohou 42 hektárov ponúka skvelý priestor na hry, športové súboje, stretnutia ľudí s podobnými záujmami, ale aj na zábavu, pikniky a koncerty.

Petang

Počas prechádzky parkom ste si určite všimli, ako to tam žije. Okrem posedávania pri drinku na Tyršáku môžete hneď na nábreží natrafiť na petangové ihrisko, kde sa počas pracovného týždňa, ale aj víkendov, odohrávajú veľké súboje v tejto obľúbenej hre. Stačí prísť a pridať sa. Odporúčame naštudovať si vopred pravidlá hry, aby ste predišli nedorozumeniam pri hre a mohli si ju naplno užiť.

Bojovníci v zbroji

Ak pokračujete v prehliadke parku, určite natrafíte aj na ľudí s ťažkými mečmi, ktorí nacvičujú svoje bojové umenie. Kúsok odtiaľ zas skúša šermiar s ľahkým športovým kordom svoje pozície. V prírode pod stromami je to predsa oveľa príjemnejšie ako v telocvični.

O kúsok ďalej sa skupinka mladých ľudí naháňa za lietajúcim tanierom. Robia to s takým nadšením, že by bolo veľkou škodou nepridať sa k nim. Skúste to, určite vás príjmu medzi seba.

Nad zemou

V posledných rokoch park ožíva aj zaujímavým a skutočne fascinujúcim športom s názvom slackline. Je to je povrazochodectvo 21. storočia. Ide o mladý šport, ktorý spočíva v chodení, skákaní a trikoch na lane. Takýto pohyb je skvelým tréningom rovnováhy a správneho držania tela. Ovládol mužov, ženy a skúšajú ho aj deti. V Sade Janka Kráľa môžete natrafiť na viaceré skupinky, ktoré takto trénujú. A keď pekne poprosíte, iste vám dovolia vyskúšať si to.

V rytme salsy

Hudba rozliehajúca sa parkom vás priam magicky priláka k skupinke ľudí, ktorí sa pokúšajú o ladné pohyby v rytme salsy. Stretávajú sa pri gotickej vežičke a pod vedením skúseného inštruktora sa odovzdávajú chytľavému rytmu. Radosť na nich pozerať. Ak naberiete odvahu, môžete sa pridať a tiež si vyskúšať temperament a nádheru tohto latinskoameric­kého tanca.

Tanec a hry v Sade Janka Kráľa
14
Galéria

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM