KAW Kultúra

Tipy na víkend: Užijete si hody, dobré pivo, zábavu s čerešňami aj koncerty a plavbu po Dunaji

V hlavnom meste a jeho okolí nuda cez víkend nehrozí. Bude príjemné počasie a poteší aj fakt, že väčšina podujatí je ZADARMO.

Ilustračný obrázok k článku Tipy na víkend: Užijete si hody, dobré pivo, zábavu s čerešňami aj koncerty a plavbu po Dunaji
Zdroj: Facebook.com/Karlova Ves

Zábava v Dúbravke

Dúbravský festival remesiel sprostredkuje okrem vystúpenia folklórneho súboru Klnka aj ukážku vyrezávania sôch motorovou pílou či razbu dúbravských dukátov.

V Dúbravke bude aj Čerešňový juniáles, ktorý si pripomína čerešňovú tradíciu Dúbravky. S čerešňami sa bude aj súťažiť, napríklad aj žonglovať.

piatok – nedeľa / Dúbravka / celý program nájdete TU

Koncert v botanickej záhrade

V botanickej záhrade si môžete vypočuť hodinový Shakespeare koncert. U Shakespeara bol každý herec zdatný aj v ďalších umeleckých profesiách, ktoré vyšli z divadla a dnes existujú ako samostatné javiskové tvary. Autorský divadelno-koncertný program je inšpirovaný a vychádza z inscenácií z obľúbených Letných shakespearovských slávností.

sobota / 10.00 hod. / Botanická záhrada / Karlova Ves / vstup voľný

Bystrické malé hody

Hody otvorí v piatok spevácke jazzovo-swingové vystúpenie Emy Papšovej. Predtým od 16.00 príde na Námestie Rodiny pre všetky deti medveď „Teddy Eddie“ s ktorým si deti môžu precvičiť hravú angličtinu. V sobotu otvoria zrekonštruovanú Pútnickú ulicu a od 17.00 hod. bude prehliadka Elektrovodu a atómového krytu. Večer sa môžete tešiť na Čarovné ostrohy. V nedeľu vystúpi Pavol Hammel s Jurajom Burianom.

piatok – nedeľa / Záhorská Bystrica / vstup voľný / celý program TU

Krígelfest v Lamači

V Lamači organizujú už tradične Kríglfest. Môžete sa tešiť na produkciu slovenských a českých pivovarov aj na živú hudbu.

sobota / Malokarpatské námestie / Lamač / od 14.00 hod.

Karloveské leto

V sobotu v Karlovke môžete navštíviť Deň otvorených dverí v Novej lodenici aj s možnosťou povoziť sa na pramiciach po Karloveskej zátoke. Klub vodných športov pripraví stanoviská s hrami pre deti, ukážky rôzneho vodáckeho materiálu a možnosť povoziť sa na pramiciach po Karloveskej zátoke.

sobota / od 10.00 – 16.00 hod. / Karloveská zátoka, Nová lodenica

Viac o kultúre v Bratislave

BRaK

Multižánrový Bratislavský knižný festival #BRaK sa uskutoční od 25. – 27. júna 2021 v Novej Cvernovke s bohatým sprievodným programom – výstavy, diskusie a autorské čítania, koncerty, divadlá, workshopy i detský program. Súčasťou festivalu je aj víkendová predajná výstava kníh (sobota 25. 6. od 10:00 do 19:00, nedeľa 27.6. od 10:00 – 17:00).

piatok – nedeľa / Nová Cvernovka / vstupné 3 eurá / program TU

Festival tRadovania

Program festivalu ponúka zážitkové tanečné, hudobné a tvorivé dielne s majstrami svojho remesla. Čitáreň U červeného raka privíta v piatok súbor Solamente Naturali, ktorý sa tentoraz zameria na „hudbu pri stole“. „Sedmohradský dvorský poriadok stravovania v šľachtických dvoroch zo 17. storočia určoval, že počas stravovania pri jednom z 18 stolov sedeli hudobníci pripravení zabávať uhorských zemanov, šľachticov, mešťanov a kniežatá. Zábavy v Uhorsku boli v rámci Európy vychýrené,“ približujú organizátori. Program prinesie obraz zábavy práve z tohto obdobia.

Mlyn Klepáč na Železnej studienke ponúkne v sobotu v rámci programu bábkové divadlo pre deti, tanečný domček pre malých učňov, tvorivé remeselné dielne a hry pre deti. „Dospelí sa môžu vytancovať do sýta v rámci tanečných škôl s podnadpisom festivalová krajina,“ dopĺňajú organizátori s tým, že lektori s návštevníkmi pretancujú repertoár z obľúbených festivalových destinácií z celého Slovenska.

do soboty / Bratislava / na tento festival sa platí vstupné / viac informácií na stránke www.tradovanie.sk

Stalo sa v Bratislave

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479