Rôzne Správy

HLASUJTE: Rozhoduje sa o názve nového NÁMESTIA v Bratislave. Ktorý sa vám pozdáva viac?

Neďaleko Dulovho námestia stavajú projekt Zwirn, ktorému dominuje zrekonštruovaná historická Pradiareň z roku 1900. Práve pred ňou vznikne námestie, o ktorého pomenovaní sa diskutuje.

Ilustračný obrázok k článku HLASUJTE: Rozhoduje sa o názve nového NÁMESTIA v Bratislave. Ktorý sa vám pozdáva viac?
4
Galéria
Zdroj: YIT Slovakia

Projekt ZWIRN, ktorý vyrastá v tesnej blízkosti Dulovho námestia, už dlhšie priťahuje pozornosť Bratislavčanov. Moderná architektúra rešpektuje aj industriálnu históriu tohto miesta. Dlhé roky v tejto lokalite totiž bola Cvernovka, v ktorej pracovalo množstvo obyvateľov mesta.

V projekte aktuálne vzniká trojica bytových blokov, medzi ktorými budú verejné priestory aj príjemné vnútrobloky pre obyvateľov bytoviek.

Názov námestia

Spomínanej lokalite dominuje historická Pradiareň z roku 1900, ktorá je už po vydarenej rekonštrukcii. Práve pred ňou vznikne námestie, o ktorého pomenovaní sa vedú diskusie.

Ako informuje developer projektu YIT Slovakia, návrhov na názov námestia bolo viac, aktuálne sa však už rozhoduje medzi dvoma finalistami – Námestím Živeniarok a Námestím Mórica Beňovského.

Prvý názov – Názov Námestie Živeniarok je prejavom úcty k neoddeliteľnej súčasti histórie bývalej Bratislavskej cvernovej továrne – jej zamestnankyniam a každodennou pripomienkou dôležitosti rovnoprávnosti.

Druhý názov, ktorý je v hre – Námestie Mórica Beňovského, zas pripomína predstaviteľa obdobia osvietenstva, rozvoja dopravy a obchodu, ako aj objavovania nových neznámych území.

Ktorý z názvov by sa podľa vás viac hodil k tomuto miestu?

Projekt Zwirn a Pradiareň 1900
4
Galéria
Zdroj: YIT Slovakia

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM