HLASUJTE: Ktorý z posledných slovenských filmov je podľa vás ten NAJ?

So slovenskými filmami sa v poslednej dobe akoby vrece roztrhlo. Ktorý z tých najnovších sa vám najviac páčil? Vyjadrite svoj názor v našom hlasovaní!

To, čo sa pred pár rokmi zdalo ako utópia, sa v súčasnosti stalo skutočnosťou. Slovenská kinematografia zažíva rozkvet, aký si azda ani nepamätáme.

Rekordná návštevnosť

Naše filmy trhajú dlhoročné rekordy, čo dosvedčujú aj samotné štatistiky. V roku 2017 zaznamenali slovenské snímky v domácich kinách rekordnú návštevnosť, najvyššiu v histórii samostatnej Slovenskej republiky. Premiérové filmy navštívilo minulý rok podľa údajov Únie filmových distribútorov Slovenskej republiky 1 414 132 divá­kov, čo je 21,13-percentný podiel celkovej návštevnosti.

Najnavštevovanejším slovenským filmom v roku 2017 bola romantická komédia Všetko alebo nič. V tesnom závese skončil triler Čiara a prvú trojku uzavrela snímka Únos. Pozornosť si vyslúžili aj ďalšie filmy ako napríklad Špina alebo Cuky Luky. Mnohé z týchto filmov rozprúdili diskusie v spoločnosti a získali aj medzinárodné ocenenia.

Ktorý z nedávnych slovenských filmov vo vás vyvolal najväčšie emócie? Ktorý film považujete za najlepší? Dajte hlas svojmu favoritovi!

Ktorý z posledných slovenských filmov vás najviac zaujal?

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Odporúčame