KAW Kultúra

FOTO: Obdivujte známe miesta Bratislavy v podobe, v akej ste ich ešte nevideli

Výstavu fotografií Mariusa Bartoňa, ktorá je poctou architektovi Friedrichovi Weinwurmovi, si môžete pozrieť v Propelleri.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Obdivujte známe miesta Bratislavy v podobe, v akej ste ich ešte nevideli
8
Galéria
Zdroj: Bratislava - Staré Mesto

Prechádzky jesennou Bratislavou môžete v týchto dňoch spojiť s návštevou Propelleru, kde sú vystavené fotografie Mariusa Bartoňa. Zachytáva na nich hlavné mesto tak, ako ste ho ešte nemali možnosť vidieť. Zaostruje svoj objektív na miesta známe všetkým Bratislavčanom. Jeho pohľad je však iný, originálny.

Vstúpte do príbehu

Čiernobiela fotografia navyše zvýrazňuje hmotu budov, podčiarkuje to, čo je dôležité a čo si neraz ani neuvedomujeme, keď po známych miestach kráčame.

Marius Bartoň je známy skôr ako hudobník, basgitarista. Hral si s mnohými legendami, vrátane skupiny Fermáta, či s jazzovým trubkárom svetového mena Lacom Deczim.

„Do slovenskej fotografie vstúpil autor, ktorý prekvapil kompozičnou istotou a čistotou, so zmyslom pre výtvarnú skratku a detail. Venuje sa výlučne čiernobielej fotografii, príbehy nevytvára prvoplánovo, diváka do nich vťahuje decentne a s noblesou,“ napísal o ňom Marián Pauer, fotografický kritik a kurátor.

Výstavu fotografií Mariusa Bartoňa, ktorá je poctou architektovi Friedrichovi Weinwurmovi, si môžete pozrieť denne od rána do večera. Vystavené diela sú totiž v presklenej budove upevnené tak, aby ich bolo vidieť aj zvonka.

Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie