Aktualizované KAW Rôzne Správy

FOTO + VIDEO: Nový komplex a stanica NIVY. Pozrite sa s nami, ako to tam vyzerá!

Čo všetko bude v novootvorenom komplexe Nivy, sme už mnohokrát počuli a informovali vás o tom. Pár dní pred otvorením sa redakcia Bratislava24 bola pozrieť priamo v nových priestoroch.

Zdroj: Dnes24.sk

Zelená strecha

Projekt komplexu Nivy je kombináciou okrem spomínaného medzinárodného autobusového terminálu aj nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy. Zelená strecha ponúka bežeckú dráhu, zóny na cvičenie či piknik, komunitnú záhradu aj detské ihriská. Pri budove funguje aj prvá automatizovaná parkovacia cykloveža v Bratislave.

Dočasná stanica končí

Výstavba sa začala v máji 2017 prácami na administratívnej budove Nivy Tower. Asanačné práce na mieste starej autobusovej stanice na Mlynských nivách sa začali v októbri 2017 a dokončili v januári 2018.

Funkciu doterajšej autobusovej stanice plnila náhradná autobusová stanica na Bottovej ulici v Bratislave. Posledný spoj z tejto stanice odišiel v stredu 29. 9. o 2.30 h do Prahy. Na pozemku dočasnej stanice postaví developer nový projekt zameraný na bývanie, kancelárie a služby.

Viac o doprave v Bratislave

Moderná autobusová stanica NIVY
50
Galéria

Pozrite si aj VIDEO zo Stanice NIVY:

Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM