Aktualizované KAW Rôzne Správy

FOTO + VIDEO: Nový komplex a stanica NIVY. Pozrite sa s nami, ako to tam vyzerá!

Čo všetko bude v novootvorenom komplexe Nivy, sme už mnohokrát počuli a informovali vás o tom. Pár dní pred otvorením sa redakcia Bratislava24 bola pozrieť priamo v nových priestoroch.

Zdroj: Dnes24.sk

Tisícky cestujúcich

Denná kapacita novej autobusovej stanice v komplexe Nivy v Bratislave, ktorý pre verejnosť otvorili vo štvrtok (30. 9.), je 20-tisíc cestujúcich a 1100 spojov. Maximálna kapacita terminálu však môže byť až päťnásobne väčšia. Oznámil to generálny riaditeľ autobusového dopravcu Slovak Lines Pavol Labant. Táto spoločnosť bude spravovať stanicu najbližších 40 rokov.

Autobusovú stanicu, ktorá už od štvrtka 30. 9. slúžiť cestujúcim, zaradil Labant medzi tie najmodernejšie vo svete, a to nie len pre cestujúcich, ale aj dopravcov. „Možno viac namotivujeme ľudí používať autobusovú dopravu. Priamo do obchodného centra sa totiž môžu dostať z okolitých miest a obcí a vybaviť si veci na pošte, nakúpiť v potravinách či stráviť voľný čas s deťmi,“ povedal Labant. Deklaruje, že všetci významní dopravcovia budú na stanicu jazdiť.

Aj pobočka polície

Prevádzková doba terminálu bude nepretržitá. Cestujúci tam nájdu 36 nástupísk (z toho 25 pre regionálne a 11 pre medzinárodné a diaľkové spoje) a sedem výstupísk.

„Okrem kamerového systému tu bude na bezpečnosť dohliadať strážna služba. Štátna polícia tu bude mať aj svoju menšiu pobočku,“ uviedol Labant. Stanica je situovaná na mínus prvom podzemnom podlaží. O kvalitu vzduchu podľa neho netreba mať obavu. „Zabezpečená je výmena vzduchu. Jeho kvalita bude ako v exteriéri,“ skonštatoval.

Pre cestujúcich je pripravená aj úschovňa batožiny. Odchody a príchody spojov sa zobrazujú napríklad aj na osem metrov dlhej digitálnej stene letiskového typu. K dispozícii sú aj samoobslužné digitálne informačné kiosky či bezplatná wi-fi sieť. Zlepšiť sa majú aj služby pre dopravcov. Pripravená je pre nich čerpacia stanica, umývacia linka, rýchloservis či sekcia údržby a čistenia vozidiel.

Viac o doprave v Bratislave

Moderná autobusová stanica NIVY
50
Galéria

Pozrite si aj VIDEO zo Stanice NIVY:

Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM