KAW Rôzne Správy

Developer zas odložil otvorenie svojho projektu. Kedy prejdeme ulicou Mlynské nivy autom a MHD?

Aktuálne prebiehajú rokovania, aby bolo dokončené aj trakčné vedenie na Mlynských nivách a úsek bol tak dostupný nielen pre autá a autobusy, ale aj pre nosné trolejbusové linky.

Ilustračný obrázok k článku Developer zas odložil otvorenie svojho projektu. Kedy prejdeme ulicou Mlynské nivy autom a MHD?
8
Galéria
Foto: Tünde Sándorová / Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Novú autobusovú stanicu na Mlynských nivách v Bratislave, ktorú aktuálne stavia developer HB Reavis, otvoria až koncom leta 2021. Potvrdil to developer s tým, že stavby meškajú najmä kvôli koronakríze.

Ulicu sprejazdnia na jeseň

Všetkých Bratislavčanov a samozrejme aj magistrát však v tomto prípade zaujíma najmä doprava v dotknutom území. „Samotná ulica Mlynské nivy je dôležitou dopravnou tepnou a preto sme trvali na tom, že sprejazdnenie tohto úseku sa nemôže viac odkladať. Zhotoviteľ nám potvrdil, že samotný bulvár preto sprejazdní pre dopravu v oboch smeroch už na jeseň tohto roku, čo by malo odľahčiť najmä priľahlé ulice, ako Svätoplukovu alebo Záhradnícku,“ napísal na sociálnu sieť primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Ako ďalej informoval M. Vallo, aktuálne prebiehajú rokovania, aby v tomto termíne bolo dokončené aj trakčné vedenie na Mlynských nivách a úsek bol tak dostupný nielen pre autá a autobusy, ale aj pre nosné trolejbusové linky.

Nová Stanica Nivy

Stanicu plánoval investor dokončiť v roku 2020. Projekt má byť kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy. Výstavba projektu Stanica Nivy sa začala v máji 2017 prácami na administratívnej budove Nivy Tower.

Asanačné práce na mieste starej autobusovej stanice sa začali v októbri 2017 a dokončili v januári 2018. Funkciu doterajšej autobusovej stanice plní náhradná autobusová stanica na Bottovej ulici v Bratislave. Investor zároveň pri stanici buduje bulvár Mlynské nivy.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie