KAW Rôzne Správy

VIDEO + FOTO: Do veže Sky Parku sa už onedlho nasťahujú prví obyvatelia. TOTO im môžeme závidieť

V troch vežiach sa v priebehu troch rokov predalo takmer 800 bytov a 1 100 nových parkovacích miest.

Zdroj: Dnes24.sk

Bratislava sa pomaly, ale isto stáva metropolou plnou moderných stavieb. Medzi tými, ktoré pribudli v poslednej dobe, určite vyniká SKY PARK z dielne známeho štúdia Zaha Hadid Architects.

Atraktívne bývanie

Prvá z rezidenčných veží v projekte je už hotová a momentálne je v kolaudačnom konaní. Úplné dokončenie 1. etapy projektu, ktorej súčasťou sú tri rezidenčné veže a administratívna budova SKY PARK Offices, je naplánované na koniec roka 2020. Jej súčasťou bude aj nový mestský park, ktorý už naberá finálny vzhľad a môžu v ňom relaxovať všetci obyvatelia hlavného mesta. Naďalej pokračuje aj rekonštrukcia národnej kultúrnej pamiatky – Jurkovičovej teplárne, ktorá by mala byť hotová rovnako do konca tohto roka.

„Aj napriek súčasnej situácii v súvislosti s koronavírusom projekt SKY PARK napreduje podľa plánovaného harmonogramu. V prípade druhej rezidenčnej veže očakávame postupné odovzdávanie bytov novým majiteľom už v letných mesiacoch, pri zvyšných dvoch vežiach to bude koniec roka 2020. Zároveň dostanú Bratislavčania aj nový mestský park a zrekonštruovanú Jurkovičovu tepláreň,“ povedal Bratislava24.sk výkonný riaditeľ pre Penta Real Estate Slovensko Juraj Nevolník.

V troch vežiach SKY PARKu sa v priebehu troch rokov predalo takmer 800 bytov, 1 100 nových parkovacích miest v podzemí projektu a 2 000 m2 plôch určených pre občiansku vybavenosť.

Všetky rezidenčné veže majú 31 nadzemných podlaží s 2-izbovými, 3-izbovými a 4-izbovými byty. Každá z veží má na najvyšších troch poschodiach kolekciu nadštandardných bytov, trv. penthousov s panoramatickými výhľadmi na Bratislavu. Nádherný výhľad na Bratislavu ponúka už tretie poschodie vo veži, o tých vyšších nehovoriac. Obyvatelia bytov sa môžu kochať panorámou mesta cez veľké presklené okná a tiež z veľkorysého balkónu.

Nový mestský park

V projekte SKY PARK aktuálne naberá finálne kontúry aj nový park pre Bratislavčanov s rozlohou viac ako 30-tisíc m2 a veľkosťou ho možno prirovnať k obľúbenej Medickej záhrade. Park po dokončení prinesie množstvo možností využitia voľného času. Súčasťou parku bude bežecký chodník, rôzne športoviská, veľké detské ihrisko, výbeh pre psov či vodné plochy. Na unikátnom koncepte týchto verejných priestorov spolupracoval okrem ateliéru Zahy Hadid aj známy urbanista Igor Marko a londýnske štúdio Townshend.

Jurkovičova tepláreň

Súčasťou 1.etapy projektu SKY PARK je aj rekonštrukcia národnej kultúrnej pamiatky – Jurkovičovej teplárne. Momentálne je dokončená rekonštrukcia historickej fasády, na teplárni sú osadené všetky okná. V posledných týždňoch sa v teplárni inštaloval svetlík, ktorý je osadený a momentálne sa pracuje na detailoch napojenia. Tým bude budova teplárne úplne uzavretá proti poveternostným vplyvom a následne budú zahájené práce v interiéri.

Jurkovičova tepláreň by mala byť dokončená koncom roka 2020. V teplárni sa bude nachádzať unikátny coworkingový priestor, ale aj reštaurácia a kaviareň spojená s galériou, ktoré budú dostupné pre verejnosť.

SKY PARK Bratislava (jún 2020)
19
Galéria
Foto: Katarína Winklerová / Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM