Správy Samospráva

Často navštevované miesto nad Bratislavou čaká zmena. Pozrite sa, ako ho skrášlia

Sedenie dostane nové usporiadanie, prekrytie bude vzdušné a účelné.

Ilustračný obrázok k článku Často navštevované miesto nad Bratislavou čaká zmena. Pozrite sa, ako ho skrášlia
Zdroj: MIB

Areál Malý Slavín, oddychovo-rekreačná zóna v Malých Karpatoch na trase medzi bratislavskou Račou a Záhorskou Bystricou, sa dočká revitalizácie. Pripravuje ju Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) spolu s mestskou organizáciou Mestské lesy v Bratislave. Projekt je naplánovaný na jar 2021.

Miesto na relax

Na mieste pôvodných prístreškov vznikne jeden kompaktný altánok, ktorý zachová doterajšiu kapacitu na sedenie a stolovanie, zastreší však väčšiu plochu. „Podstatná funkcia altánku je, aby sa človek vedel skryť pred počasím, a tento altánok je presne o tom. Je to tenká, vznášajúca sa strecha, ktorú pri pohľade takmer nevidno. Altánok teda nedominuje v lese, ale sa v lese stráca. A my môžeme vnímať to podstatné, okolitú prírodu,“ priblížil Matej Dobšovič, riaditeľ Mestských lesov v Bratislave.

Obnovy sa dočkajú všetky časti areálu, vrátane altánkov a priestoru studničky.

Úprava altánkov a verejného priestoru v areáli Malý Slavín je jeden z projektov hlavného mesta a MIB pre lepšie verejné priestory, v rámci ktorých mesto zlepšuje kvalitu ciest, chodníkov a verejných priestorov po celom meste.

Zdroj: MIB
Zdroj: TASR

Najčítanejšie