Utorok 23. júl 2019 Oľga  22 °C
Rôzne Správy

Bývalý Dom techniky, ktorý je súčasťou Istropolisu, budú nadstavovať

V nadstavbe budovy, ktorú Nové Mesto v roku 2008 zaradilo do Evidencie pamätihodností, pribudne 23 bytov a zväčší sa aj priestor na parkovanie.

Ilustračný obrázok k článku Bývalý Dom techniky, ktorý je súčasťou Istropolisu, budú nadstavovať
9
Galéria

Budova Istropolisu má od septembra minulého roka nového majiteľa – spoločnosti Immocap a YIT spojili sily a založili spoločný podnik First SPV, a. s. Spomínaná spoločnosť však nie je majiteľom celého Istropolisu.

Pribudnú byty a parkovacie miesta

Podnik First SPV, a. s. v dohľadnej dobe vypíše architektonickú súťaž na premenu Istropolisu. Tá sa však nedotkne bývalého Domu techniky na Škultétyho ulici, ktorý je taktiež súčasťou Istropolisu, no má iného majiteľa. Je ním spoločnosť Tatra Real, ktorá chce nad objektom postaviť byty.

V budove v súčasnosti zaberá najviac priestoru na spodnom podlaží obchodný reťazec Lidl a nad ním, na poschodí, sú kancelárie. Ako píše reality.etren­d.sk, Tatra Real je aj majiteľom vedľajšieho parkoviska s 56 miestami a vo dvore objektu vlastní ďalších 40 parkovacích stojísk.

Nadstavba trojpodlažnej budovy by mala pozostávať z dvoch podlaží, v ktorých budú byty. Noví obyvatelia sa k svojim nehnuteľnostiam dostanú cez pôvodný hlavný vchod do budovy. Okrem prístavby horných podlaží projekt ráta aj s rekonštrukciou vstupného priestoru a suterénu budovy.

Nadstavba bývalého Domu techniky ponúkne 14 trojizbových a 9 dvojizbových bytov s výmerami od 33 do 74 metrov štvorcových. Každý byt bude mať balkón alebo lodžiu. Z priestoru niekoľkých skladov, ktoré sa nachádzajú v podzemí, sa stanú pivnice a počet parkovacích miest pod zemou stúpne na 68.

Projekt nadstavby vyšiel z dielne architektonického štúdia Morocz_Tacovsky. So stavebnými prácami by sa malo začať už v októbri tohto roka.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk