Rôzne

Hurá do vody! Niektoré bratislavské kúpaliská sú vďaka teplému počasiu už otvorené

Viaceré kúpaliska už otvorili svoje brány. Stačí si jedno z nich vybrať a po práci si skočiť do bazéna alebo jazera.

Ilustračný obrázok k článku Hurá do vody! Niektoré bratislavské kúpaliská sú vďaka teplému počasiu už otvorené
5
Galéria
Zdroj: TASR

Bratislavčania sa môžu v aktuálnych horúčavách ochladiť v kúpaliskách i prírodných jazerách. Väčšina z nich je už prístupná verejnosti.

Odštartovali sezónu

Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) hlavného mesta na svojom webe informuje, že sú už otvorené letné kúpaliská Rosnička v Dúbravke, kúpalisko v Lamači, kúpalisko Tehelné pole v Novom Meste či kúpalisko Delfín v Ružinove.

Riaditeľ STaRZ Peter Vojtko uviedol, že otvorené sú aj Zlaté piesky, oficiálne sa tu však sezóna začne v sobotu (15. 6.). Zatvorené sú doteraz kúpaliská Krasňany, kde zatiaľ predpokladajú otvorenie 21. júna a kúpalisko Rača, kde sa má sezóna začať od 28. júna.

Prevádzkovateľ letného kúpaliska Matadorka v Petržalke na sociálnej sieti informuje, že finišujú s prípravami na novú letnú sezónu. „Brány kúpaliska Matadorka plánujeme otvoriť v druhej polovičke júna. Ak sa nám však všetko podarí pripraviť v predstihu a počasie nám bude priať, tak aj skôr, a to už cez víkend 15. a 16. júna,“ spresnil. Prevádzkovateľ kúpaliska Mičurin na sociálnej sieti napísal, že kúpalisko otvoria 1. júla.

Skočte si do jazera!

Bratislavčania sa môžu osviežiť aj v jazerách, akým je napríklad Veľký Draždiak v Petržalke. Od 27. júna do konca augusta tu bude prítomná aj vodná záchranná služba. Na letnú sezónu pripravujú už od apríla aj areál jazera Kuchajda. V týchto dňoch sa podľa starostu Nového Mesta Rudolfa Kusého robia odbery vody z jazera na rozbor. „Podľa ich výsledku uvidíme, či je voda vhodná na kúpanie pre ľudí,“ podotkol. Obľúbeným miestom Bratislavčanov na kúpanie sa je aj Rusovské jazero či Malé jazero pri Čunove.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zlaté piesky
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM