Rôzne Správy

Bratislavčania, POZOR! V TEJTO časti hlavného mesta budú strieľať diviakov

Diviaky v hlavnom meste robia poriadnu šarapatu. V ďalšej časti Bratislavy povolili ich odlov.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavčania, POZOR! V TEJTO časti hlavného mesta budú strieľať diviakov
3
Galéria

V katastri bratislavských mestských častí Vajnory a Ružinov, časť Trnávka, povolil okresný úrad mimoriadny odlov a odchyt diviakov na nepoľovných plochách. Rozhodnutie vydal na základe rokovania expertnej skupiny zameranej na africký mor ošípaných. Informovali o tom z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Zabránia škodám

Rozhodnutie nadväzuje na mimoriadne povolenie rezortu pôdohospodárstva z februára, ktorým sa povolil mimoriadny lov diviakov vo všetkých poľovných revíroch a na všetkých nepoľovných plochách v rámci Slovenska.

„Ide o biotechnické opatrenie pomáhajúce znižovaniu škôd, ktoré zver spôsobuje – v poľovníctve, poľnohospodárstve a v lesníctve. Chráni vlastníkov pôdy i poľnohospodárov a udržuje početnosť zveri v únosnej miere,“ spresnili z ministerstva. Lov, prípadne odchyt zveri bude realizovaný v súčinnosti s Regionálnou veterinárnou a potravinovou správou Bratislava.

Agrorezort verí, že toto oparenie pomôže zabrániť šíreniu afrického moru ošípaných a bude pre občanov prínosné. Verejnosť žiada o trpezlivosť pri prípadných nepríjemnostiach spôsobených odlovom.

Na fotografii sú diviaky medzi panelákmi na Kramároch.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM