Samospráva

VYUŽITE TO! O peniazoch rozhodnú priamo obyvatelia Vajnor

Na vylepšenia verejného priestoru samospráva vyčlenila 12-tisíc eur. Rozhodne o nich hlasovanie

Ilustračný obrázok k článku VYUŽITE TO! O peniazoch rozhodnú priamo obyvatelia Vajnor
Zdroj: Bratislava - Vajnory

Samospráva vo Vajnoroch obyvateľom ponúka možnosť, aby rozhodli o peniazoch takzvaného participatívneho rozpočtu. Suma je pre tento rok navýšená na 12-tisíc eur.

Vylepšenie verejného priestoru

V minulom roku uspeli tri návrhy: ohradenie a doplnenie hracích prvkov na ihrisku na Buzalkovej ulici, kontajnerové stojisko na Uhliskej ulici a odhlučnenie veľkej sály Domu kultúry Vajnory.

„Obyvatelia Vajnôr majú opäť možnosť navrhovať vylepšenia mestskej časti a následne hlasovať o jednotlivých návrhoch, z ktorých tie úspešné budú následne zrealizované,“ vyzýva mestská časť.

Zámerom je vybrať konkrétne opatrenie, ktoré bude slúžiť obyvateľom Vajnôr a prispeje k skvalitneniu a zlepšeniu života v mestskej časti. „Navrhnutý projekt môže mať charakter jednoduchej zmeny verejného priestoru, alebo môže podporiť nové kultúrne podujatia, či služby pre obyvateľov mestskej časti,“ spresnila samospráva.

Projekt môže byť však zrealizovaný len na území mestskej časti a na jej majetku či v správe.

Do konca mesiaca

Návrhy na projekty môžu obyvatelia podávať do 31. januára, a to buď písomne odovzdať na servise pre občanov, podateľni miestneho úradu, či hodiť do schránky. Projekty môžu navrhnúť úradu aj ústne, či elektronicky mailom na vajnory@vajnory.sk.

Mestská časť návrhy vyhodnotí a zostaví cenový odhad návrhov, ktoré budú následne uverejnené na webe vajnory.sk. Obyvatelia následne na jar svojím hlasovaním rozhodnú o tom, ktoré z návrhov budú vo Vajnoroch v roku 2020 zrealizované.

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie