Rôzne Správy

Autobusovú Stanicu Nivy onedlho dokončia: Ponúkne nákupné centrum, tržnicu aj ihriská + FOTO

V interiéri inštalujú posledné prvky a jednotliví nájomcovia už pripravujú svoje prevádzky. Pribudlo aj nové logo na fasáde.

Ilustračný obrázok k článku Autobusovú Stanicu Nivy onedlho dokončia: Ponúkne nákupné centrum, tržnicu aj ihriská + FOTO
11
Galéria
Zdroj: HB Reavis

Práce na stavbe novej autobusovej stanice na Mlynských nivách v Bratislave sú vo finále.

Pandémia posunula termíny

Fasády nového centra boli ukončené umiestnením loga. V interiéri inštalujú posledné prvky a jednotliví nájomcovia už pripravujú svoje prevádzky. Otvorenie nového autobusového terminálu je plánované na konci leta.

„Pribúdajú drevené obklady eskalátorov. Dokončuje sa montáž prvkov, ako lavičky, herné prvky detských ihrísk či tartan bežeckého okruhu dlhého 500 metrov,“ informoval developer HB Reavis, ktorý výstavbu realizuje.

Novú autobusovú stanicu v Bratislave plánoval investor dokončiť v roku 2020. Pre pandémiu nového koronavírusu, ktorá ovplyvnila dynamiku a vývoj stavebných prác na projekte či situáciu na retailovom trhu, plánuje stanicu otvoriť koncom tohtoročného leta.

Projekt má byť kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy. Zelená strecha ponúkne bežeckú dráhu, zóny na cvičenie či piknik, komunitnú záhradu aj detské ihriská.

Výstavba projektu Stanica Nivy sa začala v máji 2017 prácami na administratívnej budove Nivy Tower. Asanačné práce na mieste starej autobusovej stanice sa začali v októbri 2017 a dokončili v januári 2018. Funkciu doterajšej autobusovej stanice plní náhradná autobusová stanica na Bottovej ulici v Bratislave. Investor zároveň pri stanici vybudoval bulvár Mlynské nivy.

Viac o nových projektoch v Bratislave

Stanica Nivy pred dokončením
11
Galéria
Zdroj: HB Reavis
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM