Rôzne Správy

Zelenú plochu medzi Dúbravkou a Karlovou Vsou zmení výstavba: Vznikne tu projekt Medze

Polyfunkčný súbor má pozostávať z troch zón, v tej, ktorá priamo nadväzuje na Ulicu M. Sch. Trnavského, majú stáť najvyššie objekty.

Ilustračný obrázok k článku Zelenú plochu medzi Dúbravkou a Karlovou Vsou zmení výstavba: Vznikne tu projekt Medze
5
Galéria
Zdroj: Penta Real Estate

V Dúbravke, v miestnej časti Krčace, chce investor postaviť polyfunkčný súbor Medze, ktorého súčasťou majú byť objekty na trvalé i prechodné bývanie.

Tri zóny

Vyplýva to zo zámeru, ktorý predložili na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

„Areál navrhovanej činnosti susedí vo východnej časti s Ulicou M. Sch. Trnavského, západná časť s existujúcou poľnou cestou prechádzajúcou záhradkárskou osadou, severné a južné časti riešeného územia susedia s využívanými a nevyužívanými záhradami,“ uviedol investor v texte zámeru.

Polyfunkčný súbor má pozostávať z troch zón, v tej, ktorá priamo nadväzuje na Ulicu M. Sch. Trnavského, majú stáť najvyššie objekty (s desiatimi až 13 nadzemnými podlažiami).

Developer plánuje na tomto území ponúknuť 520 bytových a 280 rekreačných ubytovacích jednotiek.

Ako uvádza portál yimba, naplánovaný je vznik 22 nadzemných objektov, ktoré budú vložené do strmého terénu v rozvoľnenej štruktúre. Maximálne trinásťpodlažné objekty by mali vyrásť popri hlavnej osi s električkovou traťou, súčasťou obytného súboru bude aj námestie. Čím viac do kopca, tým viac sa výška stavieb znižuje. V najvyššom bude budú už len menšie dvojpodlažné objekty obklopené zeleňou.

Objekty na bývanie majú byť doplnené obchodnými prevádzkami a občianskou vybavenosťou, oddychovými zónami, v severovýchodnej časti sa navrhuje aj predškolské zariadenie. V rámci súboru by mali vytvoriť 1246 parkovacích stojísk, 1168 z nich v podzemnej garáži.

Výstavba by sa mala začať v druhej štvrtine roku 2023, mala by trvať dva roky. Predpokladané náklady sú vyčíslené na 70 miliónov eur.

Viac o projektoch v Bratislave

Zdroj: Dnes24/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM