Poznáme najúspešnejších športovcov Bratislavy a Bratislavského kraja 2017

Primátor Bratislavy odovzdal ceny najlepším športovcom a kolektívom vo vybraných kategóriách (senior, kolektív a telesne postihnutý športovec) za 25 rokov konania ankety.

Ilustračný obrázok k článku Poznáme najúspešnejších športovcov Bratislavy a Bratislavského kraja 2017
Zdroj: Bratislava - Magistrát

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal prijal a ocenil vo štvrtok 21. decembra v reprezentačných priestoroch Primaciálneho paláca víťazných športovcov v rámci jubilejného 25. ročníka ankety s názvom Najúspešnejší športovec a športový kolektív Bratislavy a Bratislavského kraja 2017.

Ocenili najlepších

Slávnostného udeľovania ocenení sa okrem zástupcov vedenia hlavného mesta zúčastnil aj novozvolený predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba a Jaroslav Ostrčil, predseda Bratislavského združenia telesnej kultúry, ktorí odovzdali ceny najlepším športovcom a kolektívom vo vybraných kategóriách (senior, kolektív a telesne postihnutý športovec) za 25 rokov konania ankety.

Osobitnú Cenu primátora získal juniorský reprezentant Adi Gyurík v karate ‒ kumite.

„Som hrdý, že Bratislava a Bratislavský kraj žijú športom, o čom svedčí už 25. rok ankety o najúspešnejších športovcov. O to viac ma teší, že, vďaka dobrej finančnej kondícii hlavného mesta za posledné roky a najmä tento rok môžeme v meste vytvárať ešte lepšie podmienky pre jeho rozvoj a podporu tých, ktorí majú k športu blízko a sú našou inšpiráciou, pretože ukazujú, kam sa dá dôjsť disciplínou a usilovnosťou. Okrem toho, že robia radosť svojim fanúšikom, zviditeľňujú nás vo svete a patrí im za to naše uznanie,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Cenné trofeje za 25 rokov konania ankety v jednotlivých kategóriách (senior, kolektív a telesne postihnutý športovec) si v Zrkadlovej sále Primaciálneho paláca prevzali:

Seniori

Peter a Pavol Hochschornerovci – vodný slalom

Kolektív

K4 ŠCP/ŠKP Bratislava (cenu prevzal Erik Vlček) – rýchlostná kanoistika

Telesne postihnutí športovci

Veronika Vadovičová – športová streľba

Anketa Najúspešnejší športovec a športový kolektív Bratislavy a Bratislavského kraja sa koná od roku 1991. V rokoch 2009 a 2010 sa kvôli finančným problémom hlavného mesta anketa nekonala. Zakladateľom ankety bolo Bratislavské združenie telesnej kultúry (BZTK), v roku 1997 sa k hlavnému organizátorovi pripojilo Hlavné mesto SR Bratislava a od roku 2005 aj Bratislavský samosprávny kraj (BSK), čím sa anketa rozšírila aj o športovcov Bratislavského kra­ja.

25. ročník ankety Najúspešnejší športovec a športový kolektív Bratislavy a Bratislavského kraja 2017 – ocenení športovci:

Kategória seniori

DUKÁTOVÁ Jana – vodný slalom, kategória K1Ž (víťazka)

VOLKO Ján – atletika, šprinty (víťaz)

MICHŇÁK Slavomír – športová gymnastika

VARGA Richard – triatlon, aquatlon

SZOMOLÁNYIOVÁ Tamara – karate

Kategória juniori

ZALKA Csaba – rýchlostná kanoistika, K1 200 a 500 m (víťaz)

STANOVSKÁ Soňa – vodný slalom, kategória C1Ž/K1Ž

TOBOLÁK Lukáš – karate

Kategória talent roka, bez určenia poradia:

KRAMMEROVÁ Diana – karate

BURAN Ilja Dimitri – vodný slalom, K1M

TAKÁČOVÁ Karolína – športová gymnastika

Kategória športový kolektív

Kolektív K4 ŠCP Bratislava v zložení: Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka – rýchlostná kanoistika

Kategória telesne postihnutí športovci

MEZÍK Róbert – boccia (víťaz)

NAGY Jakub – boccia

VADOVIČOVÁ Veronika – športová streľba

Najúspešnejší športovci 25–tich ročníkov ankety

Seniori

  1. Peter a Pavol HOCHSCHORNEROVCI – vodný slalom C2, (9 víťazstiev, 3 umiestnenia)
  2. DUKÁTOVÁ Jana – vodný slalom, K1Ž (2 víťazstvá, 5 umiestnení)
  3. HRBATÝ Dominik – tenis (2 víťazstvá, 3 umiestnenia)

Kolektív

  1. kolektív K4 ŠCP/ŠKP Bratislava – rýchlostná kanoistika (10 víťazstiev)
  2. ŠKP Slovan Bratislava – futbal (5 víťazstiev)
  3. TJ Mladosť Bratislava – volejbal muži telesne postihnutí (3 víťazstvá)

Telesne postihnutí športovci

  1. VADOVIČOVÁ Veronika – športová streľba (8 víťazstiev, 4 umiestnenia)
  2. MIHALCO Jozef – volejbal muži (3 víťazstvá, 3umiestnenia)
  3. PROKEÍNOVÁ Margita a ZAŤKO Andrej – obaja plávanie (2 víťazstvá, 4 umiestnenia)

Najúspešnejšie športy

  1. Vodný slalom (15 víťazstiev, 26 umiestnení)
  2. Rýchlostná kanoistika (14 víťazstiev, 13 umiestnení)
  3. Futbal (8 víťazstiev, 2 umiestnenia)
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Odporúčame