Rôzne

Zoberte rodinu a vyrazte na výlet: 6 tipov, ako prežiť sviatočný deň

Prežite dnešný sviatok sv. Cyrila a Metoda turistikou v prírode, obdivovaním zvierat vo viedenskej ZOO alebo kúpaním v priezračných jazerách neďaleko Bratislavy.

Ilustračný obrázok k článku Zoberte rodinu a vyrazte na výlet: 6 tipov, ako prežiť sviatočný deň
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Osviežte sa pri vode

Horúce letné dni lákajú mnohých najmä k vode. Bratislavské jazerá a kúpaliská sú v tomto období ideálnym miestom pre všetkých tých, ktorí sa chcú schladiť, zaplávať si alebo chytiť bronz. Ak vás však už omrzela Kuchajda alebo Zlaté Piesky a chcete zažiť niečo nové, vedzte, že len kúsok od Bratislavy sa nachádzajú romantické prírodné kúpaliská s priezračnou­ vodou.

Výlety do rakúskej prírody

Ak neradi „trčíte“ na slnku niekde pri vode a máte radšej prechádzky v prírode, vyrazte na výlet do lesov Dolného Rakúska. To je výnimočné svojou výbornou infraštruktúrou, skvelými službami a nespočetnými možnosťami na výlety do prírody a hôr. Vydajte sa po turistickom chodníku Viedenského alpského oblúka alebo navštívte rakúsky Grand Canyon.

Po turistických chodníčkoch

Je vám blízka turistika a radi objavujete nové chodníčky? Máte už okolie Bratislavy prejdené z jedného konca na druhý? Vyskúšajte niektorú z turistických trás v Malých Karpatoch a prebádajte nové zaujímavé miesta. Turistické chodníky ponúkajú aj menej náročné turistické trasy, ktoré hravo zvládnu aj deti.

Navštívte najkrajšiu ZOO v Európe

Chcete potešiť predovšetkým vaše ratolesti? Zoberte ich na výlet do najkrajšej ZOO v Európe. Tá sa nachádza vo Viedni a je zároveň najstaršou zoologickou záhradou na svete. Postavili ju už v roku 1752 ako „cisársky zverinec“. Jej najväčšou atrakciou sú jednoznačne rozkošné pandie dvojičky, ale stretnete tu aj tučniakov, levy, slony, ľadových medveďov či hrochy.

Plavte sa po Baťovom kanáli

Vydajte sa na plavbu po kanáli, ktorý kedysi využíval známy podnikateľ Tomáš Baťa. Plavebná trasa Baťovho kanála je dlhá takmer 60 kilometrov, začína slovenským prístavom v Skalici a končí českým prístavom v Otrokoviciach. Prístav v Skalici ponúka možnosť zapožičať si loď alebo motorový čln. Počas plavby môžete zastaviť a navštíviť rôzne turistické atrakcie.

Vyrazte na cyklovýlet

Sieť cyklistických chodníkov s celkovou dĺžkou viac ako 4 200 kilometrov, osem top cyklotrás alebo hviezdicové cyklistické chodníky. Žiadna iná krajina v strednej Európe neponúka cyklistom väčší výber ako Dolné Rakúsko. Rodiny s deťmi potešia zážitkové trasy s množstvom dobrodružných zastávok, ktoré vedú cez roviny a krásnu prírodu.

ZOO Viedeň
15
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM