Rôzne Správy

Židovská ulica opäť s novou tvárou. Ktorá jej podoba sa vám viacej páči?

V uplynulých dňoch prešla Židovská ulica v Starom Meste ďalšou zmenou vzhľadu. Po tom, čo sa prvý typ dlažby neosvedčil, dostala ulica po roku opäť nový povrch.

Ilustračný obrázok k článku Židovská ulica opäť s novou tvárou. Ktorá jej podoba sa vám viacej páči?
6
Galéria

Približne pred rokom sme sa na Židovskej ulici v Starom Meste mohli prejsť po úplne novej betónovej dlažbe. Mnohým Bratislavčanom však veľkoformátový typ dlažby príliš „nevoňal“. Ich zlosť sa ešte zväčšila počas zimy, kedy sa povrch ulice zmenil na ľadové klzisko. Keď sa k tomu pridal aj čoraz väčší počet popraskaných dlaždíc, nad novou dlažbou sa začali dvíhať čierne mračná.

Príčina problémov

Staré Mesto sa najskôr pokúsilo poškodené dlaždice vymeniť, ale keď popraskali aj tie, samospráva si povedala dosť. „Znalecký posudok označil za dôvod všetkých problémov nevhodne zvolený typ dlažby,“ vysvetlil starosta Starého Mesta Radoslav Števčík.

Dlažbu, ktorej cena bola približne 72-tisíc eur, vybral vtedajší garant projektu vicestarosta Ľubomír Boháč. „Bola voči nemu vyvodená politická zodpovednosť a už nie je mojím zástupcom,“ doplnil Števčík.

Starostov dar

Problémovú dlažbu na Židovskej začali vymieňať 16. októbra a práce trvali 3 týždne. V týchto dňoch už môžete testovať nový typ dlažby. Farbou aj tvarom pripomína historickú kamennú dlažbu, ktorou je vydláždený zvyšok ulice i Mikulášska ulica nad ňou.

Náklady na výmenu dlažby dosiahli sumu približne 30-tisíc eur. Staré Mesto to však nestálo ani cent. Starosta Radoslav Števčík sa totiž rozhodol, že všetky náklady „zacvaká“ z vlastného vrecka. "Je to môj dar Starému Mestu,“ dodal starosta.

Židovská ulica s novou dlažbou (november, 2017)
6
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie