Kultúra

Zažite romantické Kino pod hviezdami. Dnes sa začína netradičný festival

Návštevníci si užijú obľúbené filmy, tóny sláčikovej hudby a stretnú osobnosti kultúrneho života.

Ilustračný obrázok k článku Zažite romantické Kino pod hviezdami. Dnes sa začína netradičný festival
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Podujatie prináša Slovenská filmová a televízna akadémia ako reakciu na súčasnú situáciu, keď mnoho ľudí zostalo dovolenkovať v Bratislave.

„Chceli sme im spríjemniť leto a dopriať kultúrny zážitok v podobe prehliadky populárnych slovenských letných filmových hitov, ktoré si môžu pozrieť vonku pod hviezdami s pohárom vína v ruke,“ vysvetľuje Wanda Adamík Hrycová, prezidentka Slovenskej filmovej a televíznej akadémie.

Pred SND

Prvý ročník Kina pod hviezdami sa bude konať na Námestí Milana Rastislava Štefánika (Eurovea) pred novou budovou Slovenského národného divadla od dnes (soboty 22. augusta) do nedele 30. augusta. Do programu je zaradených 9 slovenských filmových titulov – Všetko, čo mám rád, Sladké hry minulého leta, Na krásnom modrom Dunaji, LOVE, Fontána pre Zuzanu, Kandidát, RABAKA, Tigre v meste a Sedím na konári a je mi dobre. Na premietaní niektorých z nich sa zúčastnia aj samotní tvorcovia a herci. Moderátorkou a sprievodkyňou filmových večerov bude Vera Wisterová.

Kino pod hviezdami počas prvého víkendu slávnostne otvoria dvaja významní predstavitelia slovenského filmu. Prvou snímkou, ktorú si budú môcť diváci v sobotu večer pozrieť, je Všetko, čo mám rád od Martina Šulíka. Režisér ju príde uviesť osobne a zároveň porozpráva o svojom novom filme Muž so zajačími ušami, ktorý bude v kinách na jeseň tohto roka. Nedeľný večer bude patriť dielu režiséra Juraja Herza Sladké hry minulého leta s Janou Plichtovou, Františkom Veleckým, Milanom Lasicom a Júliusom Satinským. Uznávaný humorista, herec a spisovateľ Milan Lasica sa zúčastní ako hosť a zároveň projekt slávnostne otvorí za hudobného sprievodu virtuózneho sláčikového kvarteta Pavel Bogacz Quartet.

Program Kina pod hviezdami nájdete TU.

foto je ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM