Kultúra

Záleskú divadelnú púť spestria aj vystúpenia cirkusantov z Argentíny a Francúzska

Medzi lákadlá tohtoročného podujatia patria detské strašidelné predstavenie Čarodejnice Nového divadla, podľa príbehu Roalda Dahla, a tradične i Bábkové divadlo na Rázcestí.

Ilustračný obrázok k článku Záleskú divadelnú púť spestria aj vystúpenia cirkusantov z Argentíny a Francúzska
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Medzinárodný festival divadla pre deti neďaleko Bratislavy ukončí leto detskými divadelnými predstaveniami, tradičným francúzskym cirkusom a koncertmi. V poradí 9. ročník Záleskej divadelnej púte sa uskutoční v piatok a sobotu – 30. a 31. augusta.

Radosť pre deti

Časť obce Zálesie sa premení na festivalový areál s divadelným šapito, hudobným pódiom, interaktívnou maringotkou a umeleckými zónami. V programe figurujú slovenskí i zahraniční divadelníci, hudobníci a ďalší talentovaní umelci.

„V priebehu deviatich rokov u nás vystúpilo približne 700 umelcov, na čo sme veľmi hrdí, pretože si celý festival organizujeme sami,“ hovorí Peter Derevenec, jeden n organizátorov Záleskej divadelnej púte, ktorej organizátori získali v roku 2017 ocenenie Dobrovoľník roka 2017 z rúk prezidenta SR.

„Chceme deťom a ich rodičom priniesť čistú radosť z umenia. Na Slovensku sme sa s podobným festivalom, ako je ten náš, nestretli,“ dodal. Medzi lákadlá tohtoročného podujatia patria detské strašidelné predstavenie Čarodejnice Nového divadla, podľa príbehu Roalda Dahla, a tradične i Bábkové divadlo na Rázcestí.

„Predvedú sa poctiví tradiční cirkusanti Clap Clap Circo s umelcami z Uruguaja a Argentíny, ale aj francúzsky cirkus Cirk Biz Art s akustickou šou. Orchester Jeana Valjeana S Hudbou Vesmírnou potešia fanúšikov originálnej hudobnej zábavy,“ avizujú organizátori, ktorí pripravujú program predovšetkým pre deti, ale vďaka pestrosti vystupujúcich je festival obľúbený nielen medzi rodinami s deťmi.

Viac ako 70 účinkujúcich

V detskom programe sú aj predstavenia Osmijankove rozprávky o princeznách Bratislavského bábkového divadla, Lomidrevo divadla Na hojdačke, klasická rozprávka Danka a Janka od Neline alebo zábavné hudobné vystúpenie s pesničkami Mira Jila.

Divadelný program spestria vystúpenia zoskupení a kapiel ako X-Band, Longital Suita, LUVVER, La3no Cubano. Ľudovú hudbu s miestnymi drumbľovými melódiami zahrá šamorínska skupina Varkocs.

V priebehu dvoch festivalových dní sa predvedie viac ako 70 účinkujúcich. V parku Zálesíčko v obci Zálesie bude čakať návštevníkov aj gastro časť s tradičnými i street food prevádzkami, knižný antikvariát, lokálni predajcovia a osvetová zóna s neziskovými organizáciami.

Vstup na podujatie je voľný.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie