KAW Rôzne Správy

Z Ružinova prichádzajú dobré aj zlé správy v súvislosti s koronavírusom

Nové prípady v Ružinove pribúdajú naďalej, aj keď už nie sú spojené so škôlkou na Palkovičovej ulici.

Ilustračný obrázok k článku Z Ružinova prichádzajú dobré aj zlé správy v súvislosti s koronavírusom
8
Galéria
Zdroj: TASR

Zo všetkých bratislavských mestských častí je pozitívne testovaných na koronavírus najviac práve v Ružinove. Situácia sa tam zhoršila po tom, čo sa nakazila učiteľka v škôlke na Palkovičovej ulici a po nej postupne ďalšie dve učiteľky, riaditeľka, upratovačka a tiež dieťa, ktoré chodilo do tejto škôlky.

Zabojovali s koronavírusom

Prichádzajú však aj dobré správy. Postupne sa podarilo niektorým vyzdravieť. „Pani riaditeľka našej škôlky, ktorá bola medzi prvými pozitívne testovanými na koronavírus, je už zdravá. Opakované testy potvrdili, že vyzdravela aj jedna z rodín, spojená s touto škôlkou,“ píše starosta Ružinova Martin Chren na sociálnej sieti.

Z nemocnice by podľa informácií starostu Ružinova mala byť prepustená aj ďalšia zamestnankyňa škôlky, ktorá na tom ešte minulý týždeň bola najhoršie. „Dobrý výhľad by mal byť aj u ostatných zamestnancov a dotknutých rodín. To sú skvelé správy,“ teší sa Martin Chren.

Pribúdajú nové prípady

Nové prípady však v Ružinove pribúdajú naďalej, aj keď už nie sú spojené so škôlkou na Palkovičovej ulici. V mestskej časti preto zriadili novú linku pomoci pre seniorov. Na telefónnom čísle 0911 100 700 p­omáhajú dobrovoľníci, ktorí poradia ohľadom záležitostí spojených s koronavírusom. Linka je dostupná v pracovné dni medzi 8:00 a 17:00 hod.

Informačné tabule v Ružinove (koronavírus)
8
Galéria
Zdroj: Martin Chren
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM