KAW Rôzne

Využite poslednú možnosť okúpať sa v blízkom Rakúsku

Víkend bude slnečný a teplý. Neváhajte a osviežte sa pred koncom sezóny v obľúbených bazénoch za hranicami.

Ilustračný obrázok k článku Využite poslednú možnosť okúpať sa v blízkom Rakúsku
Zdroj: Dnes24.sk

Posledné dni tohtoročných prázdnin budú horúce. Užite si ich v bazéne. Blízke rakúske kúpaliská majú ešte stále otvorené.

Najbližší Hainburg

V Hainburgu, kam to máme z Bratislavy na skok, už v polovici augusta skrátili otváracie hodiny. Do nedele 4. septembra, kedy sa sezóna definitívne končí, si môžete zaplávať od deviatej do siedmej večer.

Vstupné pre dospelého je 5 eur, za deti od šesť do pätnásť rokov zaplatíte 2,50. Ak na kúpalisko Bergbad prídete po tretej hodine popoludní, ušetríte. Vstupné je od vtedy 3,50 eur, pre deti 2 eurá

Po šiestej večer je kúpanie ešte výhodnejšie. Zaplávate si za symbolické 1 euro, za deti zaplatíte iba 50 centov.

Kúpalisko v Hanburgu ponúka bazén pre plavcov aj pre menej zdatných. Nájdete tu tobogán, skokanské mostíky aj pieskovisko, hojdačky a bazénik pre najmenších. Čas letných radovánok si môžete spestriť hraním minigolfu alebo futbalom. Samozrejmosťou je stánok s občerstvením.

Čítajte aj: Archívne zábery: Leto na tehelku či Lide. Ako vyzerali bratislavské kúpaliská kedysi?

Príjemný Erlebnisbad Prellenkirchen

Aj kúpalisko vo vzdialenejšej dedinke Prelenkirchen je otvorené do 4. septembra. V poslednú prázdninovú sobotu a nedeľu tam môžete oddychovať od 9:00 do 19:00 hod.

Bežné vstupné pre dospelého je 5 eur, po dvanástej hodine 4 eurá a po štvrtej popoludní 3 eurá. Za deti zaplatíte 3 eurá, po dvanástej 2,50 a po štvrtej 2 eurá.

Väčší plavecký bazén a menší oddychový sú prepojené. Deti aj hraví dospelí sa môžu vyblázniť na tobogáne. Ak vyhladnete, miestny bufet ponúka klasické kúpaliskové občerstvenie. V cenníku sa ľahko zorientujete, je totiž v nemčine i v slovenčine.

Ako sme si už pri návštevách Rakúska zvykli, areál kúpaliska vrátane prezliekarne s uzamykateľnými skrinkami a toaletami, sú čisté a pravidelne udržiavané.

Čítajte aj: Niektoré kúpaliská predlžujú pre pekné počasie svoje prevádzky

Kúpalisko Hainburg
1
Galéria
Kúpaliská Bergbad Hainburg a Parkbad Bruck
12
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM