han Rôzne

VYHROTENÁ debata: Vallo naložil poslancovi Vetrákovi: Normálne mi je z teba ZLE!

Nečakaný záver televíznej diskusie! Primátor Bratislavy Matúš Vallo a poslanec OĽANO Milan Vetrák zviedli napínavú debatu o tom, že hlavné mesto malo dostať od vlády 50 miliónov eur. Na konci prišlo k slovnej prestrelke.

Ilustračný obrázok k článku VYHROTENÁ debata: Vallo naložil poslancovi Vetrákovi: Normálne mi je z teba ZLE!
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák , Facebook.com/Milan Vetrák

Už pár dní rieši OĽANO podozrenie, že mesto Bratislava dostane od vlády 50 miliónov eur, ktoré zvýšili z balíka pomoci. Apeluje na ich férové rozdelenie obciam a mestám na Slovensku, údajný postup vlády kritizuje. Argumentuje prepojeniami predsedu vlády odborníkov Ľudovíta Ódora a prezidentky Zuzany Čaputovej na Progresívne Slovensko, s ktorým je spájaný aj primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Podľa slov poslanca Národnej rady (NR) SR za OĽANO Milana Vetráka sa dohoda začala pripravovať. Preto hnutie vyzvalo premiéra, aby sa vyjadril, ako k tomu pristúpi.

„Odmietame takéto tajné a netransparentné dohody na úkor obcí na Slovensku,“ uviedol Vetrák.

Súhlasí, že aj Bratislava potrebuje finančnú pomoc. Poznamenal, že doteraz poskytnuté prostriedky na kompenzácie samosprávam využívalo i hlavné mesto. Podľa Vetráka by bolo prirodzené zostatok peňazí určených na pomoc samosprávam rozdeliť mestám a obciam a prihliadať pritom na ich jednotlivé problémy. Peniaze sa však podľa neho musia rozdeliť férovo.

Ódor: Sú to nezmysly

Predseda vlády odborníkov Ľudovít Ódor odmieta obvinenie hnutia OĽANO o možnej tajnej dohode mesta Bratislava s Úradom vlády SR, na základe ktorej by malo hlavné mesto dostať 50 miliónov eur.

„Žiadne také stretnutie nebolo, žiadna tajná dohoda. Považujem tieto veci za nezmysly a nebudem ich komentovať,“ uviedol premiér v stredu na tlačovej konferencii na ministerstve financií.

Reakcia mesta

Mesto Bratislava sa ohradilo voči tvrdeniam OĽANO o tajnej dohode s Úradom vlády SR, na základe ktorej malo dostať 50 miliónov eur. Podľa magistrátu ide o ďalšie z účelových klamstiev lídra hnutia Igora Matoviča, ďalší z útokov na hlavné mesto Slovenskej republiky a cez mesto aj na Progresívne Slovensko. V reakcii pre TASR to uviedla hovorkyňa Bratislavy Dagmar Schmucková.

„Aj keby Bratislava takýchto 50 miliónov dostala, stále by to bolo menej, ako atómovky Igora Matoviča a poslanca Vetráka zobrali Bratislave od minulého roka,“ dodala hovorkyňa.

Televízna debata

Po týchto vyjadreniach sa Vallo s Vetrákom stretli v politickej diskusii Téma dňa v spravodajskej televízii TA3. Počas relácie si obaja politici viackrát skočili do vlasov. „Informácie som mal z prostredia štátnej správy a tam som si to aj overoval. Dohoda sa pripravovala ešte za predošlého premiéra,“ tvrdil Milan Vetrák.

„Samozrejme, že taká dohoda neexistuje,“ oponoval Vallo a pokračoval: „Čudujem sa, že si niekto takéto bláznovstvá vymyslí. Sú to útoky na Bratislavu, čo len tak nenecháme a budeme sa brániť.“ Primátor Bratislavy sa obhajoval aj tým, že Ódora videl len raz v živote.

„Prestaňte s touto paranojou, že Bratislava je zlá a prenášať to do mesta. Nechajte nás robiť si robotu a nevymýšľajte si,“ rázne povedal Vallo.

Vyhrotený záver

Následne si obidvaja vymieňali štipľavé odkazy a v samom záver, pri odchode si Vetrák neodpustil túto poznámku: „Pozdravujem všetky rodiny s deťmi, ktoré okráda pán primátor.“ Na to Vallo zareagoval jednou vetou: „Normálne mi je z teba zle!“ V tom sa moderátor Peter Bielik poprosil svojich hostí, aby sa upokojili, pretože sú vo vysielaní.

„Ani pol slova pravdy si nepovedal,“ nechal si Vetrák posledné slovo.

Ďalšie aktuálne témy

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM