KAW Rôzne Správy

VYDESENÍ Bratislavčania: Obyvateľov jednej z mestských častí prebrala v noci SIRÉNA

Siréna sa rozoznela dnes (20. 5.), okolo druhej hodiny v noci. Jej prerušovaný zvuk počuli zreteľne a takmer v každej časti Petržalky.

Ilustračný obrázok k článku VYDESENÍ Bratislavčania: Obyvateľov jednej z mestských častí prebrala v noci SIRÉNA
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Na skúšku sirén si ľudia na Slovensku už zvykli. Prebiehali každý druhý týždeň v piatok o 12.00 hod. napoludnie. Od začiatku vojny na Ukrajine sa však od skúšok upustilo.

Hlasná siréna

O to viac prekvapilo a vydesilo Petržalčanov, keď sa siréna rozoznela dnes (20. 5.), okolo druhej hodiny v noci. Jej prerušovaný zvuk počuli zreteľne a takmer v každej časti Petržalky.

Zisťovali sme, čo sa dialo a obrátili sa na samosprávu Petržalky. Samospráva mestskej časti dopoludnia pátrala po tom, odkiaľ signál znel. Pýtali sa aj v Slovnafte. „Váš podnet preverili kolegovia na dispečingu, avšak v noci sa v Slovnafte neudiala žiadna mimoriadna situácia, ktorá by bola sprevádzaná zvukom sirén alebo svetelnou signalizáciou. Chod výrobných jednotiek bol a je štandardný a v súlade s plánom,“ odpovedali kompetentní z rafinérie.

Mestskej časti Bratislava-Petržalka sa nakoniec podarilo zistiť, že poplašná siréna sa v noci ozývala zo susednej rakúskej obce Kittsee.

Vypukol tam totiž požiar pri nákupnom centre K1. „Potvrdil nám to aj tunajší dobrovoľný hasičský zbor,“ uviedla pre Bratislava24 hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM