Všetky cesty v Bratislave sú prejazdné. Zamestnanci DPB aj cestári sú stále v pohotovosti

Hlavné mesto vyzýva všetkých občanov k zvýšenej pozornosti a opatrnosti v súvislosti so zimným počasím v Bratislave.

Do Bratislavy zavítala pravá zima a cestári sú neustále v teréne. V nočných hodinách bol vykonaný preventívny posyp v lokalitách Koliba, Kramáre a na mostoch, na ktorých sa tvorí námraza.

Následne bol nadránom vykonaný celomestský posyp spojený s pluhovaním. Aktuálne sú všetky cesty prejazdné a pracovníci ručne dočisťujú komunikácie a chodníky tak, aby boli prejazdné bez komplikácií. Bratislava24.sk informovala Zuzana Onufer, hovorkyňa Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy.

Pohotovosť trvá

Cestári aktuálne dočisťujú kašovitý rozjazdený sneh na komunikáciách, nielen vo frekventovaných lokalitách, ale postupne v celom meste. Dopravná situácia bola sťažená na Kolibe a na Kramároch, kde spadnutý strom porušil trolejové vedenie. MHD premáva v meste s meškaniami od 10 do 30 minút. Zamestnanci DPB, a. s., sú v pohotovosti, v teréne čistia zastávky, trate a obratiská MHD.

Zimná údržba komunikácií sa vykonáva viacerými spôsobmi. Pri väčšom spáde snehu a vytváraní závejov sa používa frézovanie. Počas sneženia a po spáde snehu sa využívajú pluhovanie a likvidačný posyp, ručné uvoľňovanie priechodov pre chodcov, uvoľňovanie uličných vpustov a vo výnimočných prípadoch naloženie a odvoz snehu. Počas náhleho odmäku sa volí spôsob čerpania vody a uvoľňovania kanálových vpustov.

Dispečing

Hlavné mesto vyzýva všetkých občanov k zvýšenej pozornosti a opatrnosti v súvislosti so zimným počasím v Bratislave. Občania môžu svoje postrehy a námety, čo sa týka nezjazdných ciest alebo neschodných chodníkov, nahlásiť mestskému dispečingu na dispecing@bratislava.sk alebo na 02/59 356 768 a 0902 985 887.

Od 29. novembra bola v hlavnom meste vyhlásená zimná pohotovosť. Počas zimnej sezóny bude v pohotovosti nasadených 43 sypačov, 11 multikár, 1 snehová fréza a 88 ručných pracovníkov. Hlavné mesto nesutále monitoruje situáciu v meste a sleduje predpoveď počasia kvôli operatívnym zásahom na komunikáciách.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk