ESL Správy Samospráva

Vrakuňa má ďalšie krásne dopravné ihrisko. Makal na ňom starosta aj poslanci

Vrakunské deti nemusia chodiť za dopravnou výchovou ďaleko. Pribudlo tam druhé mimoriadne dopravné ihrisko.

Ilustračný obrázok k článku Vrakuňa má ďalšie krásne dopravné ihrisko. Makal na ňom starosta aj poslanci
5
Galéria

Po tom, ako sa vďaka aktívnym občanom zmenilo rokmi chátrajúce ihrisko na Hnileckej ulici na jedno z najkrajších dopravných ihrísk v Bratislave, toto leto k nemu pribudlo ďalšie.

Špičkové

„Podarilo sa nám vybudovať špičkové dopravné ihrisko v areáli základnej školy Železničná. Som nesmierne rád, že sa nám to podarilo. Bolo to aj vďaka dotácií z úradu vlády a finančným prostriedkom, ktoré som ako poslanec hlavného mesta získal z magistrátu,“" uviedol starosta Vrakune Martin Kuruc, ktorý poďakoval za pomoc jednému z najaktívnejších Vrakunčanov Jánovi Bartošovi, ale tiež poslancom Andrejovi Ravaszovi a Stanislavovi Brunovi a kolegyniam z úradu.

Vyhrnuli rukávy

Zástupcovia samosprávy nelenili, vyhrnuli rukávy a sami na ihrisku namaľovali niektoré prvky. V stredu plánujú dokončiť oplotenie.

„Keď ide o naše deti, bezpečie je na prvom mieste. Do budúceho týždňa bude domaľované, budú osadené všetky značky a v pondelok od 7. septembra bude ihrisko plne k dispozícií, či už verejnosti, alebo našim žiakom v rámci výuky,“ uzavrel starosta Martin Kuruc.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM