Vo Vrakunskom lesoparku bude pôsobiť jazdná polícia

Počas letnej sezóny bude vo Vrakuni viac policajtov. Na obľúbenom oddychovom mieste, vo Vrakunskom lesoparku, bude od dneška pôsobiť jazdná polícia.

Ilustračný obrázok k článku Vo Vrakunskom lesoparku bude pôsobiť jazdná polícia
Zdroj: TASR

V Bratislave sa tak rozširujú lokality, v ktorých na verejný poriadok dohliadajú mestskí policajti na koňoch. Bratislava24.sk o tom informovala hovorkyňa Mestskej polície v Bratislave Ľubomíra Miklovičová.

Dohľad nad bezpečnosťou

Nasadenie mestských policajtov na koňoch do Vrakunského lesoparku súvisí s letnou sezónou, keďže toto miesto Bratislavčania v letnom období intenzívnejšie navštevujú. Úlohou príslušníkov mestskej polície bude dohliadať na bezpečnosť a verejný poriadok.

Zameriavať sa budú na dodržiavanie čistoty a poriadku a zákazu požívania alkoholu na verejnosti. Mestskí policajti budú tiež kontrolovať, či nedochádza k poškodzovaniu verejného majetku. Dohliadať budú aj na dodržiavanie zákazu voľného pohybu psov ako aj zákaz vstupu so psom na detské ihrisko.

Nasadenie hliadok jazdeckej polície nie je pritom jediné opatrenie súvisiace so zvýšením bezpečnosti vo Vrakuni. Zatiaľ čo do 1. júna pôsobil v tejto mestskej časti len jeden okrskár, dnes už na vrakunských uliciach pôsobia dvaja. Ich úlohou je dohliadať na verejný poriadok vo svojom rajóne.

Nasadia aj cyklohliadky

Od 22. júla nasadia vo Vrakuni aj cyklohliadky mestskej polície. Pôsobiť budú najmä počas víkendov, prípadne podľa potreby s ohľadom na počasie. „V súčasnosti nasadzujeme cyklohliadky na Tyršovom nábreží, na Petržalskej hrádzi a na trase od Mosta SNP až po Veľký Draždiak,“ povedala Miklovičová.

"V rámci našich personálnych ako aj finančných možností robíme všetko pre to, aby v uliciach Bratislavy bolo čo najviac mestských policajtov. A to nielen v centre, ale vo všetkých mestských častiach,“ povedal náčelník mestskej polície v hlavnom meste Peter Krajíček.

Prečítajte si aj: Ako si poradiť s problémovými osobami v bratislavskej MHD

Ilustračný obrázok

Zdroj: Dnes24.sk