Rôzne

Vo Vrakuni vysadia do 50 stromov, v lesoparku pribudnú lúčne kvety

Budúci týždeň chce mestská časť začať aj s výsadbou lúčnych kvetín v lesoparku.

Ilustračný obrázok k článku Vo Vrakuni vysadia do 50 stromov, v lesoparku pribudnú lúčne kvety
11
Galéria
Zdroj: TASR

Vo Vrakuni vysadia v jarných mesiacoch do 50 nových stromov. Sadiť sa bude najmä v lesoparku, na pešej zóne a v okolí Bebravskej ulice. S prácami sa už začalo a o niekoľko dní v lesoparku vysadia aj lúčne kvetiny. Potvrdil to starosta Vrakune Martin Kuruc.

50 nových stromov

Starosta uviedol, že každý rok na jar a na jeseň sa snažia v mestskej časti vysadiť nové stromy. „Vždy počas zimného obdobia sa totiž niektoré stromy vypílili, a to z dôvodu napadnutia škodcom, alebo boli prehnité či spráchnivené. Vždy sa snažíme za každý vyťatý strom dva nové vysadiť,“ priblížil. Tento rok v jarných mesiacoch vysadia vo Vrakuni do 50 nových stromov.

Budúci týždeň chce mestská časť začať aj s výsadbou lúčnych kvetín v lesoparku. Najprv však bude musieť na miestach výsadby upraviť pôdu a dosypať tam novú zeminu vhodnú pre lúčne kvety.

„Máme vyhliadnuté tri lokality v lesoparku, do 1000 metrov štvorcových, kde vysadíme lúčne kvety,“ spresnil Kuruc. Ak sa tento nápad ujme a bude naň pozitívna odozva od obyvateľov, starosta pripúšťa, že budú zvažovať výsadbu lúčnych kvetoch aj na iných miestach vo Vrakuni.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie