Správy Samospráva

VIZUALIZÁCIA: V Dúbravke vznikne skvelý priestor s vodnou plochou a multifunkčným pavilónom

Vedľa fontány vznikne trávnik, ktorý budú môcť ľudia využívať na oddych, jednoduché športy či slnenie sa.

Ilustračný obrázok k článku VIZUALIZÁCIA: V Dúbravke vznikne skvelý priestor s vodnou plochou a multifunkčným pavilónom
Zdroj: Bratislava - Magistrát

Zanedbaný priestor v okolí Domu služieb na M. Schneidera Trnavského v Dúbravke chcú zrekonštruovať. Architekti preto navrhli, ako toto miesto zmeniť. Pribudne tu napríklad vodná plocha aj multifunkčný pavilón. S rekonštrukciou by sa pravdepodobne malo začať v druhej polovici roka 2022. Informovali o tom z mestského Metropolitného inštitútu Bratislavy (MIB).

Priestor pre všetkých

Okolie domu Služieb na Ulici M. Schneidera Trnavského v Dúbravke je aktuálne v nevyhovujúcom stave. Najväčším problémom je podľa MIB zlý technický stav a nekoncepčné zásahy do budovy, čo ov­plyvňuje atmos­féru priľahlého verejného priestoru.

„Cieľom budúcej revitalizácie je skvalitniť tento verejný priestor tak, aby bol plne funkčný pre krátkodobý pobyt a slúžil všetkým vekovým kategóriám. Momentálne sú asfaltové povrchy na viacerých miestach poškodené, dažďová voda z námestia neodteká a šachty sú v rôznych výškových úrovniach, čo komplikuje ľuďom pohyb,“ priblížil riaditeľ sekcie tvorby mestských priestorov z MIB Marcel Dzurilla.

Prioritou architektonického zadania preto bolo koncepčné preriešenie povrchov v okolí Domu služieb. Taktiež by mal vzniknúť bezbariérový prístup, ktorý prepojí existujúce spevnené plochy s priľahlou zeleňou. Pribudne aj technické zázemie pre trhovníkov.

Osviežujúca vodná plocha

Novou dominantou priestoru má byť väčšia vodná plocha s pobytovou funkciou. Pôjde o vyspádovanú betónovú plochu, po ktorej bude stekať voda. „Podľa architektov vodná plocha na sídlisku zlepší klímu a v letných mesiacoch sa z nej stane obľúbené miesto najmä detí. Vedľa fontány vznikne trávnik, ktorý budú môcť ľudia využívať na oddych, jednoduché športy či slnenie sa,“ spresnili z MIB. Po bokoch trávnika navrhli architekti osadiť lavičky a doplniť osvetlenie. V priestore sa tiež vysadia nové stromy.

V areáli pribudne aj multifunkčný pavilón, ktorý dokáže zmeniť funkciu na základe potreby. Napríklad sa bude využívať pre príležitostné lokálne trhy, ktoré sa momentálne uskutočňujú pri Dome služieb. Taktiež sa tam budú môcť konať rôzne komunitné akcie či menšie športové udalosti.

Viac o projektoch v Bratislave

🆕Živé miesta: okolie Domu služieb v Dúbravke oživíme vodnou plochou a multifunkčným pavilónom Metropolitný inštitút...

Posted by Bratislava - hlavné mesto SR on Friday, August 20, 2021
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM