Rôzne

VIDEO: Letisko M. R. Štefánika odbavilo počas júla historicky najvyšší počet cestujúcich

Bratislavské letisko má nový rekord. Minuloročný júlový rekord sa podarilo prekonať ešte o viac ako 45-tisíc cestujúcich!

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Letisko M. R. Štefánika odbavilo počas júla historicky najvyšší počet cestujúcich
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

V júli 2018 vybavilo Letisko M. R. Štefánika spolu na prílete a odlete rekordných 349 720 cestu­júcich, čo je najvyšší mesačný počet cestujúcich počas úplne celej prevádzky na letisku od jeho vzniku v roku 1951! Minuloročný júlový rekord sa podarilo prekonať ešte o viac ako 45-tisíc cestujúcich!

Rekord na letisku

„V roku 2018 sme na Letisku M. R. Štefánika svedkami historických prevádzkových výsledkov. Hranicu 300-tisíc cestujúcich počas jediného mesiaca sa na letisku za celú dobu prevádzky podarilo prekonať doposiaľ len dvakrát v histórii – v júli 2008 (304 146 cestu­júcich) a vlani – v júli 2017 (304 388 cestu­júcich). Počas tohto roka sme v júli odbavili takmer 350-tisíc cestujúcich, čo je ešte o 15 % viac ako počas rekordného júla v minulom roku,“ oznámil Jozef Pojedinec, predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika.

„Ku rastu počtu pasažierov prispievajú nové linky v medzinárodnej pravidelnej doprave, vyššia kapacita lietadiel (nasadenie 230-miestneho Airbusu A321 na linky Wizz Air do Skopje, Sofie a Varšavy), no najmä najsilnejšia dovolenková sezóna v celej histórii letiska. Počas nej sa uskutoční vyše 2 000 dovolenkových letov, o 37 % viac ako vlani,“ doplnil J. Pojedinec.

Počas prvých 7 mesiacov roka cestovalo najviac cestujúcich pravidelnými linkami do destinácií Londýn (Stansted a Luton), Dublin, Moskva, Miláno, Skopje či Kyjev. Počas dovolenkovej sezóny je zase najvyšší záujem o dovolenkové lety do destinácií Antalya v Turecku, Hurghada v Egypte, Solún, Kréta a Rodos v Grécku, Monastir v Tunisku či Burgas v Bulharsku.

Od začiatku roka do konca júla odletelo z letiska v Bratislave či priletelo naň spolu 1 251 283 ces­tujúcich, až o 20 % viac ako vlani. O 15 % vzrástol zároveň i počet letov. Bratislava24.sk informovala Veronika Ševčíková hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM