Rôzne Správy

VÍCHRICA Ylenia sa ženie Európou. Svoju NIČIVÚ silu má ukázať aj v Bratislave

Vietor môže dosiahnuť rýchlosť v priemere 60 až 70 kilometrov za hodinu, v nárazoch 85 až 105 kilometrov za hodinu.

Ilustračný obrázok k článku VÍCHRICA Ylenia sa ženie Európou. Svoju NIČIVÚ silu má ukázať aj v Bratislave
15
Galéria
Zdroj: Mestská polícia Bratislava

Mestské lesy v Bratislave neodporúčajú z bezpečnostných dôvodov počas štvrtka (17. 2.) návštevu lesoparku. Dôvodom sú výstrahy pred silným vetrom, ktoré vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). Mestská organizácia o tom informuje na sociálnej sieti.

Môžu padať stromy

Vo štvrtok sa očakáva veľmi silný vietor. Za takýchto podmienok môžu padať aj zdravé stromy, návštevu lesoparku preto z bezpečnostných dôvodov odložte na iný deň,“ vyzýva mestská organizácia.

Na opatrnosť apeluje aj bratislavská mestská časť Nové Mesto, v katastrálnom území ktorého sa nachádza napríklad Železná studnička či Koliba. „Vyhýbajte sa miestam, kde môže dôjsť v dôsledku vetra k úrazom, a návštevu prírody radšej odložte,“ radí samospráva.

Mesto Bratislava rovnako neodporúča vo štvrtok pohyb po parkoch, cintorínoch a lesoch. Zatvorilo aj zoologickú záhradu.

Pre Bratislavu vydal SHMÚ na štvrtok výstrahy aj druhého stupňa. Vietor môže dosiahnuť rýchlosť v priemere 60 až 70 kilometrov za hodinu, v nárazoch 85 až 105 kilometrov za hodinu.

Výstrahy platia predbežne od 9:00 do 18:00 hod. Neskôr rýchlosť vetra môže o niečo zoslabnúť, do polnoci by mali platiť výstrahy prvého stupňa.

Aj búrky

Prechod studeného frontu môže byť sprevádzaný aj búrkami. „Najsilnejší vietor očakávame tesne pred frontom a na ňom, teda vo štvrtok okolo poludnia a krátko popoludní,“ upozornil SHMÚ na sociálnej sieti.

Ďalšia tlaková níž s víchricou má prísť do strednej Európy aj z piatka na sobotu. „V severnej časti strednej Európy bude zrejme ešte silnejšia ako tá dnešná, no u nás by mala byť o niečo slabšia,“ doplnil.

Víchrica v Nemecku

Víchrica Ylenia dorazila do Nemecka uprostred noci. Silný vietor spôsobil prerušenie vlakovej a leteckej dopravy. Ylenia zasiahla najprv sever a východ Nemecka. V Berlíne vyhlásili hasiči vo štvrtok okolo 2:30 hod. dočasne núdzový stav. Po tom, čo sa situácia zlepšila, pristúpili o 4:30 hod. k jeho ukončeniu.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Takéto škody narobila víchrica v Bratislave naposledy:

Škody po silnom vetre v Bratislave a okolí
15
Galéria
Foto: Katarína Winklerová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM