V Starom Meste slávnostne otvorili nové denné centrum pre seniorov

Seniori sa po novom môžu stretávať vo vynovených priestoroch na Heydukovej ulici.

Ilustračný obrázok k článku V Starom Meste slávnostne otvorili nové denné centrum pre seniorov
Zdroj: TASR

Bratislavská mestská časť Staré Mesto má nové denné centrum pre seniorov. Kluby seniorov sa po novom môžu stretávať vo vynovených priestoroch na Heydukovej ulici, kde sa presťahovali z Kýčerského ulice. Doterajšie priestory má totiž v prenájme spoločnosť Technické služby Staré Mesto, ktorá objekt plánuje využívať pre svoje potreby.

Mestská časť tak podľa starostu Radoslava Števčíka musela hľadať adekvátne a komfortnejšie náhradné priestory. Tie našli v prázdnych a dlhé roky nevyužívaných priestoroch. „Uvažovali sme, čo sem dať. Keďže tu máme materskú školu, logicky nám prišlo, že by bolo vhodné, keby tu bolo viacgeneračné bývanie, resp. zariadenie, kde budú okrem škôlkarov aj seniori,“ uviedol Števčík, pričom vyzdvihol lepšiu dostupnosť nových priestorov v centre mesta, či blízkosť Medickej záhrady.

Spolunažívanie seniorov so škôlkarmi

Samospráva verí, že zároveň zafunguje synergia spolunažívania staršej generácie so škôlkarmi, keďže vzájomne si obe skupiny majú čo ponúknuť. „Niektoré dámy už samy prejavili záujem, že by rady napríklad čítali deťom pred obedňajším spánkom,“ poznamenal Števčík. Verí, že tu časom vznikne harmonický vzťah a podľa neho bude „zaujímavé sledovať, ako budú spolu žiť.“

Náklady na obnovu priestorov vyšli mestskú časť na 34 000 eur. Jednotlivé miestnosti prešli rozsiahlou rekonštrukciou, dobudované boli elektroinštalácie a ďalšie technické inštalácie, vymenené sú tiež obklady, dlažby a sanitárne zariadenia. Seniorské kluby majú k dispozícii spoločenskú miestnosť, kuchynku, kancelárske priestory a audio-video miestnosť s knižnicou.

Zdroj: TASR

Odporúčame