Rôzne

V Starom Meste si vlani povedalo ÁNO takmer 500 párov: Ktoré TERMÍNY boli najžiadanejšie?

V Starom Meste uzatvorili vlani stovky manželstiev. Narodilo sa aj vyše 900 detí.

Ilustračný obrázok k článku V Starom Meste si vlani povedalo ÁNO takmer 500 párov: Ktoré TERMÍNY boli najžiadanejšie?
Zdroj: Unsplash.com

V bratislavskom Starom Meste uzavreli vlani 486 manželstiev. Až 16 párov si svoje „áno“ povedalo 9. septembra. Exponovaných termínov na vstup do manželstva však bolo viacero. Informuje o tom mestská časť na sociálnej sieti.

„Dvanásť párov sa sobášilo 13. mája a jedenásť manželstiev bolo uzavretých 15. apríla a 27. mája,“ spresňuje samospráva.

Zaujímavé miesta na sobáš

Podľa mestskej časti sú páry pri výbere miesta sobáša viac kreatívnejší a „neboja“ sa ani obradu mimo víkendov. Sobáši sa často napríklad v Mirbachovom paláci, galérii Nedbalka, dome Albrechtovcov, v priestoroch Michalskej brány či v hoteloch v historickom centre mesta. „Takmer štvrtina obradov je medzi pármi, kde je minimálne jeden zo snúbencov cudzinec,“ dopĺňa mestská časť.

Na území Starého Mesta sa zároveň stále rodí o čosi viac chlapcov ako dievčat. V minulom roku sa tam narodilo 919 detí, z toho 462 chlapcov.

Bežné aj netradičné mená

Medzi dievčenskými menami dominovala Ema, Sára, Sofia, Hana a Olívia, medzi najpoužívanejšími chlapčenskými menami boli Adam, Samuel, Jakub, Šimon a Lukáš.

„Multikultúrnosť sa zrkadlí aj vo zvláštnych menách, ktoré matrikárky zapisujú do rodných listov. Napríklad Aaraw, Aimee, Danilo, Daphne, Gallo, Kaia, Makar, Matvii, Rishi, Sheina či Yeva,“ dopĺňa mestská časť.

V Starom Meste zomrelo vlani 820 ľudí.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: Twitter.com/Pasi Widgren
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM