Rôzne Správy

V pondelok obnovia premávku električkovej linky 4 na Zlaté piesky

Dopravný podnik Bratislava (DPB) v pondelok 27. mája obnoví premávku električkovej linky 4 na Zlaté piesky. Do konca júna sa ešte budú realizovať dokončovacie práce, ktoré ale nebránia bezpečnej prevádzke električiek.

Ilustračný obrázok k článku V pondelok obnovia premávku električkovej linky 4 na Zlaté piesky
Zdroj: Dopravný podnik Bratislava

TASR o tom informoval hovorca dopravného podniku Jozef Vozár. „Modernizácia tohto úseku prinesie komfortnejšiu jazdu, čo podčiarknu aj nové električky, ktoré čoskoro nasadíme na linku 4. Som presvedčený, že zrealizované práce zabezpečia spoľahlivú prevádzku na najbližšie desiatky rokov,“ vyhlásil predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský. V týchto dňoch sa na Vajnorskej električkovej radiále realizujú technicko-bezpečnostné jazdy električiek.

V súvislosti s návratom električkovej linky 4 prestane premávať linka náhradnej autobusovej dopravy X4. Autobusové linky 57 a 65 sa v pondelok vrátia na svoje pôvodné trasy cez Starú Vajnorskú.

Na úseku Jurajov dvor – Zlaté piesky vymenili štyri kilometre koľají. Nástupištia na zastávkach sú podľa DPB oproti stavu pred modernizáciou vyvýšené pre pohodlnejšie nastupovanie a vydláždené bratislavskou dlažbou.

Novinkou na Vajnorskej radiále je nový typ elektronických informačných tabúľ. Z eurofondov zafinancovalo Ministerstvo dopravy SR túto modernizáciu sumou 24 miliónov eur.

Z dopravného podniku priblížili, že súčasťou projektu je aj križovatka Vajnorská – Bojnická. Okrem výmeny koľajového zvršku sa v súčinnosti s dotknutými subjektmi do projektu zapracovali aj stavebné úpravy, umožňujúce výmenu technológie cestnej dopravnej signalizácie, ktorá má umožniť dynamické riadenie a preferenciu všetkých vozidiel MHD.

Ilustračné foto

Prečítajte si aj:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM