V parku Jama pribudne kaviareň alebo reštaurácia, Nové Mesto hľadá nájomcu

Účelom nájmu je zriadenie a prevádzkovanie gastroprevádzky, najmä reštaurácia, kaviareň, cukráreň, pizzeria či bagetéria.

Vo voľnočasovom priestore a parku pre šport, rekreáciu a oddych Jama v Novom Meste by mohla pribudnúť kaviareň, cukráreň či reštaurácia. Mestská časť totiž vyhlásila obchodnú verejnú súťaž na prenájom objektu, ktorý je súčasťou priestoru s rozlohou 17-tisíc metrov štvorcových.

Na kávičku do Jamy

„Účelom nájmu je zriadenie a prevádzkovanie gastroprevádzky, najmä reštaurácia, kaviareň, cukráreň, pizzeria či bagetéria,“ informuje samospráva na svojej webovej stránke. Súťažné návrhy je potrebné doručiť poštou a zároveň aj osobne do podateľne miestneho úradu na Junáckej ulici, a to do 29. marca. Nájomná zmluva by mala byť uzatvorená na 15 rokov, minimálna ročná výška nájomného je 24 200 eur. Bližšie informácie sú zverejnené na webovej stránke.

Jamu, voľnočasový priestor a park pre šport, rekreáciu a oddych s rozlohou 17-tisíc metrov štvorcových, vybudovala mestská časť na mieste bývalého cyklistického štadióna v lokalite Tehelné pole, medzi Národným tenisovým centrom, zimným štadiónom a kúpaliskom. Otvorený pre verejnosť je od jesene 2017. Vysadených tu bolo 180 stromov, 1150 kríkov, 13 500 rastlín, ďalších 500 vodných rastlín vodných, pribudli tiež dve jazierka a športoviská. Nový priestor zároveň efektívne využíva vodu.

Vybudovanie parku bolo financované z tzv. nórskych fondov sumou približne 1,2 milióna eur, zvyšných zhruba 800-tisíc eur išlo z rozpočtu mestskej časti.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR