Utorok 23. júl 2019 Oľga  22 °C
Rôzne

V hlavnom meste pribúdajú opravené fontány

K doteraz obnoveným fontánam sa pridala fontána na Námestí Martina Benku. Mesto tiež obnovilo vonkajší vzhľad fontány na Kvačalovej ulici v Ružinove.

Ilustračný obrázok k článku V hlavnom meste pribúdajú opravené fontány
21
Galéria

Mestská organizácia Generálny investor Bratislavy (GIB) v rámci prevádzky a údržby mestských fontán tohto roku zabezpečila pamiatkovú obnovu deviatich fontán na území Bratislavy. Fontány predstavujú významný mestotvorný prvok a skrášľujú verejné priestranstvá.

Vyčistené a vynovené

„Pokračujeme v obnove mestských fontán, pričom od začiatku roka sa nám úspešne darí. Po nedávno obnovených a sfunkčnených fontánach ako Putto s rybou v centre mesta a technická fontána na Novackého ulici v Karlovej Vsi sme pristúpili aj k obnove fontány na Námestí M. Benku v Starom Meste a tiež sme obnovili vonkajší vzhľad fontány na Kvačalovej ulici v Ružinove. Od začiatku roka sa nám podarilo vrátiť do života celkom 9 fontán,“ informoval riaditeľ GIB Vladimír Gašperák.

Mesto zabezpečilo aj očistenie fontány Planéta mieru na Hodžovom námestí, fontány Marína na Šafárikovom námestí aj fontány milenci na Dulovom námestí od vodného kameňa a grafitov.

Koncom leta bolo v prevádzke 37 mestských fontán, ktoré sú v prevádzke spravidla od apríla do konca septembra v závislosti od počasia. Zazimovanie fontán zahŕňa vypustenie vody z bazéna, vyrovnávacích nádrží, potrubných systémov, čerpadiel a vyčistenie bazéna od nečistôt. V niektorých prípadoch demontáž trysiek a čerpadiel.

Generálny investor Bratislavy zabezpečuje údržbu (kam spadá napustenie, vypustenie, čistenie fontán) a prevádzku celkovo 55 zariadení z toho 41 fontán, 11 pitných fontánok a 3 studní. Ročná spotreba vody vo všetkých mestských fontánach je cca 15 000 metrov kubických.

Fontány - obnovené
4
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk