Eva Sládková Rôzne

V Bratislave zase pribudli nové prípady koronavírusu

Po dnešku je na Slovensku dovedna 137 potvrdených prípadov koronavírusu.

Ilustračný obrázok k článku V Bratislave zase pribudli nové prípady koronavírusu
7
Galéria
Zdroj: TASR

V Bratislave dnes pribudli len 3 prípady z celkového počtu 14 dnešných pozitívne testovaných ľudí na celkom Slovensku. Spolu teda máme v našom meste 56 ľudí, ktorí s istotou vedia, že sú nakazení.

Dobrá správa

V tejto neľahkej situácii je však dobrou správou, že aspoň dezinformácie a hoaxy, ktoré sa vo veľkom objavovali a zdieľali po rozšírení nového koronavírusu na Slovensku, ustali.

„Ak porovnáme prvé dni po vypuknutí nového koronavírusu v našom regióne, keď sme mali denne dve až tri masovo, teda v tisíckach, zdieľané dezinformácie, tak v súčasnosti je už relatívny pokoj,“ poznamenala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Pomoc občanov

Najviac zdieľané boli podľa nej poplašné zvukové správy, ktoré sa týkali napríklad „zaručených“ rád a tipov na liečenie ochorenia COVID-19 či iných „absurdných“ informácií. Polícia zároveň zdieľala stanoviská rezortov diplomacie a obrany k dezinformáciám, ktoré sa dotýkali ich činnosti.

Polícia v tejto súvislosti ďakuje ľuďom, ktorí ju na šírenie týchto nepravdivých informácií upozornili. „V tejto mimoriadnej situácii sa nedá odpovedať každému občanovi, ale každý jeden tip analyzujeme. Posledné hodiny sme nezaznamenali nové a masovo zdieľané dezinformácie,“ uzavrela Denisa Bárdyová.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM