Utorok 23. júl 2019 Oľga  28 °C
Rôzne

V areáli bývalej Cvernovky pokračujú búracie práce

Developer pokračuje s búracími prácami v areáli bývalej Cvernovky za účelom prípravy územia na vybudovanie živej mestskej štvrti.

Ilustračný obrázok k článku V areáli bývalej Cvernovky pokračujú búracie práce
Zdroj: YIT Slovakia

Majiteľ areálu bývalej Bratislavskej cvernovej továrne (BCT) disponuje na búracie práce všetkými potrebnými povoleniami a garantuje, že pri ich realizácii budú dodržané všetky platné nariadenia mestskej časti Bratislava-Ružinov. V najbližších mesiacoch bude prebiehať asanácia tzv. Prevádzkovej budovy na Páričkovej ulici.

Premena na živú štvrť

Ide o výškový objekt administratívnej budovy z roku 1992. Búracie práce budú prebiehať približne dva a pol mesiaca, v období od 3. 7. 2017 do polovice septembra 2017. Po citlivom odstránení tzv. Etážovej budovy na Svätoplukovej ulici tak spoločnosť YIT Slovakia pokračuje v čistení areálu a príprave na jeho premenu na živú štvrť.

V súčasnosti pracuje na projekte budúcej podoby projektu, ktorý rozpracováva s ateliérom Compass, víťazom architektonickej súťaže na riešenie tohto územia. V zóne pôvodne industriálneho areálu tak vznikne vitálna nová štvrť s bývaním, kanceláriami, službami a spoločným námestím pre oddych aj kultúru.

YIT už začiatkom mesiaca predstavilo projekt exkluzívnych kancelárií v pamiatkovo-chránenom objekte pod názvom Pradiareň 1900, ktorý spojí jedinečnosť historického industriálneho priestoru so súčasnými trendami dizajnu a technického štandardu. Popri asanácii objektu na Páričkovej ulici v súčasnosti prebieha aj pokračovanie rekonštrukcie bytového domu PARI.

Bratislava24.sk informovala Zuzana Krištof Ozanová zo spoločnosti YIT Slovakia.

Obnova Pradiarne v areáli Cvernovky
5
Galéria
Obnova Pradiarne v areáli Cvernovky
5
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk