Rôzne Správy

Už tretia ODSTÁVKA: Bratislavský Volkswagen opäť preruší výrobu. TOTO je dôvod

Firma na dva dni prerušila produkciu už v druhej polovici marca a výrobné linky stáli aj celý minulý týždeň.

Ilustračný obrázok k článku Už tretia ODSTÁVKA: Bratislavský Volkswagen opäť preruší výrobu. TOTO je dôvod
Zdroj: TASR

Po minulotýždňovej odstávke sa v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia v pondelok rozbehla výroba automobilov na všetkých linkách.

Už tretia odstávka

Problémy s nedostatkom dielcov však pokračujú a spoločnosť plánuje na štvrtok (14. 4.) ďalšie prerušenie výroby vo všetkých segmentoch, tentoraz na jeden deň. Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová.

„Volkswagen Slovakia prispôsobuje produkciu v závislosti od situácie v zásobovaní dielmi. Od dnešného dňa opätovne beží výroba vo všetkých segmentoch. Produkcia bude prerušená s ohľadom na efektívne riadenie výrobného plánu a logistických procesov vo štvrtok 14. apríla,“ uviedla Kovarovič Makayová.

Dôvodom prispôsobovania výrobného programu je aj v tomto prípade celosvetový nedostatok polovodičov v kombinácii s výpadkom dodávok niektorých dielov v súvislosti s dianím na Ukrajine.

Pre najväčšieho výrobcu automobilov na Slovensku ide v krátkom čase už o tretiu odstávku výroby. Firma na dva dni prerušila produkciu už v druhej polovici marca a výrobné linky stáli aj celý minulý týždeň. Podobné problémy hlásia aj ďalšie automobilky. Minulý aj tento týždeň napríklad dočasne pozastavila výrobu aj automobilka Jaguar Land Rover v Nitre.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM