TOP 5 tém týždňa: Bratislavčania bojovali s kriminalitou aj snehovou kalamitou

Počas uplynulých týždňov strpčovala život Bratislavčanom snehová "kalamita" aj kriminalita. Aby to nebolo málo, od pondelka nás čakajú prvé väčšie dopravné obmedzenia.

Bratislavčanov snehová „kalamita“ nenechala chladnými

Začiatkom týždňa v Bratislave výdatne nasnežilo a ako je už zvykom, priamo úmerne s výškou bielej masy stúpal počet autobusov MHD, ktoré meškali alebo dokonca vôbec nejazdili. Doprava kolabovala a ľudia desiatky minút mrzli na zastávkach MHD. A vtipy s témou „kalamita v Bratislave“ na internete nenechali na seba dlho čakať.

Nájdete ich tu:

Opatrenia magistrátu v zápase s kalamitou

Boj s bratislavskou snehovou „kalamitou“ už roky pripomína zápas Dona Quichotta s veternými mlynmi. Situácia nie je jednoduchá a uvedomuje si to aj primátor Matúš Vallo, ktorý na sociálnej sieti zverejnil odpoveď na otázky ohľadom zimnej údržby.

Päť opatrení magistrátu v boji s kalamitou nájdete tu:

Obmedzenia na ulici Mlynské nivy a na diaľniciach

Ako už v decembri avizoval primátor Bratislavy Matúš Vallo, Bratislavu čakajú od nového roka veľké dopravné obmedzenia. Niektoré začínajú už od pondelka.

Pripravte sa s nami na dopravné obmedzenia platné už od pondelka:

Streľba na šoféra autobusu MHD

V Bratislave v utorok strieľali na vodiča autobusu mestskej hromadnej dopravy. Stalo sa tak na križovatke ulíc Prievozská – Košická, keď na šoféra autobusu strieľal vodičov osobného auta. Streľbe mal predchádzať incident medzi vodičom osobného motorového vozidla a vodičom autobusu MHD smerujúceho do centra mesta.

Viac sa dočítate tu:

„Tučná“ krádež v obchodnom centre

V kaviarni v jednom z bratislavských obchodných centier ukradli mužovi peňaženku, v ktorej mal 19 500 eur. Olúpený muž mal peňaženku vo vnútornom vrecku bundy, ktorú mal prevesenú na stoličke.

Viac sa dočítate tu:

Zdroj: bratislava.dnes24.sk